Żołnierze z Czadu rozstrzelali chrześcijan w RŚ

Opublikowano: 05.04.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 693

ONZ oskarżyła żołnierzy z Czadu o rozstrzelanie chrześcijan na rynku w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, Bangi.

Do tragedii doszło 29 marca, kiedy żołnierze z Czadu, którzy przybyli do Republiki Środkowoafrykańskiej, żeby ewakuować swoich rodaków z ogarniętego wojną kraju, przedostali się do zamieszkałych przez chrześcijan dzielnic Bangi. Zginęło 30 osób, a ponad 300 zostało rannych.

Sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej zaostrzyła się na początku grudnia 2013 roku, kiedy w Bangi doszło do starć między bojownikami z islamistycznego ugrupowania „Seleka” a chrześcijańskimi powstańcami. Zginęło wtedy ponad tysiąc osób.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.