Zniszczony w wybuchu satelita należał do Facebooka

Opublikowano: 03.09.2016 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 609

Założyciel serwisu “Facebook”, Mark Zuckerberg, wyraził “głębokie rozczarowanie” w związku z utratą wartego 96 mln dolarów satelity telekomunikacyjnego, który w Izraelu zbudowano dla Facebooka. Okazało się, że znajdował się na szczycie zniszczonej wczoraj rakiety.

Satelita miał za zadanie pomóc w dostarczeniu szybkiego internetu dla Afryki. Zuckerberg właśnie przebywa na tym kontynencie i zapewne planował ogłosić sukces po niedoszłym sobotnim starcie. Teraz pozostała tylko strata pieniędzy i czasu. Nadal nie jest też znana oficjalna przyczyna tej jakże kosztownej katastrofy.

Niewątpliwie jest to cios dla planów ekspansji “Facebooka” na Czarnym Lądzie. Teraz konieczne będzie wyasygnowanie kolejnych środków na budowę nowej wersji zniszczonego satelity. Opóźnienie w planach dostarczenia dostępu do Internetu dla setek milionów Afrykanów jest nieuniknione.

Na podstawie: Abcnews.go.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.