Zniszczono ponad 85% ryb żyjących w rafach koralowych

Opublikowano: 01.03.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 975

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z School of Marine and Atmospheric Sciences na Uniwersytecie w Miami w USA wykazało, że ponad 85% badanych lucjanów i graników skalnych jest przełowionych w wyniku zwiększonego zapotrzebowania ludzi na owoce morza.

Ze względu na wzrost populacji ilość złowionych ryb rośnie. Niestety, zwierzęta nie mają czasu na odbudowę populacji. Zespół badawczy przeanalizował dane z 30 lat dotyczące obfitości 15 gatunków ryb żyjących w rafach koralowych południowej Florydy. Odkryto, że trzy z pięciu gatunków gruperów, osiem gatunków lucjanowatych i dwa gatunki ryb gruntowych były poniżej 40% minimalnego potencjalnego wskaźnika tarła. A ten wskaźnik jest normą niezbędną do utrzymania populacji ryb.

Po przeanalizowaniu danych naukowcy zdali sobie sprawę, że powrót populacji do minimalnego zrównoważonego poziomu zajmie około 10 lat, a osiągnięcie równowagi, w której możliwy byłby zrównoważony połów, zajęłoby 22 lata. Problem przełowienia istnieje od dawna. Eksperci twierdzą, że przede wszystkim jest to niebezpieczne ze względu na utratę bioróżnorodności, która dotknie człowieka. A także utratę ogromnego źródła pożywienia.

Oczywiście rosnący popyt na produkty morskie jest silnie powiązany ze wzrostem światowej populacji. Ponadto ryby są uważane za alternatywę dla pokarmu mięsnego. W wielu krajach taka żywność jest znacznie tańsza niż inne źródła białka. Niestety, ze względu na brak pewnych norm dotyczących zrównoważonego rybołówstwa, wiele gatunków jest już na skraju wyginięcia. Na przykład mintaj. Zasoby handlowe dorsza, morszczuka, labraksa i flądry zmniejszyły się o 95%

Na podstawie: ScienceDirect.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.