Zniszczcie bazy danych pacjentów z HIV!

Opublikowano: 21.06.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 627

Sąd Najwyższy Kenii rozważa pozew obrońców praw człowieka, żądających od rządu zbadania praktyk przechowywania informacji o ludziach żyjących z HIV. W pozwie działacze domagają się zniszczenia baz danych, zawierających informacje o chorych.

Według skarżących, obecność takich baz z danymi pacjentów narusza prawo obywateli do prywatności. Ponad 1,6 mln osób w Kenii, w tym 500 tys. dzieci, żyje z HIV, donosi BBC. W lutym br. prezydent Kenii Uhuru Kenyatta wydał dekret dotyczący prowadzenia ewidencji osób żyjących z HIV, w tym kobiet w ciąży, aby zapewnić im lepszą opiekę medyczną.

Liczba osób zainfekowanych wirusem HIV na siecie wynosi obecnie 35 milionów, ale stabilizuje się. Stwierdzono, że coraz większa liczba osób chorych na HIV ma dostęp do tej terapii a jednocześnie spada liczba nowych zakażeń. W zeszłym roku około 12,9 miliona osób miało dostęp do leczenia. Dla porównania, w 2010 roku liczba ta wynosiła tylko 5 milionów. Z każdym kolejnym rokiem stopniowo spada liczba osób zarażonych wirusem.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.