Znany socjalista krytykuje lewicę za politykę tożsamościową

Opublikowano: 25.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1011

Szwedzki socjalistyczny pisarz Jan Guillou wystosował apel do tamtejszej Partii Lewicy. Jego zdaniem nie będzie ona nigdy w stanie konkurować ze Szwedzką Socjaldemokratyczną Partią Robotniczą, dopóki nie pozbędzie się ludzi skupionych na polityce tożsamościowej. Guillou w pierwszej kolejności wyrzuciłby więc z ugrupowania „ludzi biegających po partii i mówiących o kolorze skóry”.

Guillou jest znany głównie jako pisarz, dziennikarz śledczy i scenarzysta. Na całym świecie sprzedawane były jego powieści kryminalne, a najbardziej znaną z nich jest saga o superagencie Carlu Hamiltonie. Jednocześnie zawsze był zadeklarowanym lewicowcem, w tym także członkiem Komunistycznej Partii Szwecji. Od dawna krytykuje jednak tematy poruszane przez współczesną lewicę.

Nie inaczej było w jego najnowszym wywiadzie dla szwedzkiej telewizji publicznej. Guillou stwierdził w nim między innymi, że współczesna Partia Lewicy odrzuciła ideologię komunistyczną, ale dalej jest śmieszna i z tego powodu nie jest w stanie konkurować ze Szwedzką Socjaldemokratyczną Partią Robotniczą.

Śmieszność skrajnej lewicy ma polegać na skupieniu się przez nią na polityce tożsamościowej. Pisarz twierdzi więc, że „gdyby był członkiem Partii Lewicy, to w pierwszej kolejności wyrzuciłby ludzi biegających po partii i mówiących o kolorze skóry”. Z tego powodu nazywa zwolenników tej opcji „tożsamościowymi idiotami”, którzy „usprawiedliwiają muzułmańskich reakcyjnych głupców z przedmieść, bo są imigrantami”.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź znanego socjalisty. Na przełomie wieków krytykował on w swoich publikacjach skupienie się przez lewicę na kwestiach związanych z seksualnością. Zdaniem Guillou homoseksualizm stał się z tego powodu modnym zjawiskiem. Ponadto pisarz wielokrotnie odnosił się niechętnie do ruchu feministycznego.

Na podstawie: Friatider.se, Svt.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.