Znamy pochodzenie kamienia w pobliżu Opportunity

Opublikowano: 16.02.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 292

Naukowcy odkryli tajemnicę pochodzenia zagadkowego kamienia, który nieoczekiwanie pojawił się w pobliżu łazika Opportunity – poinformowano na stronie NASA.

W połowie stycznia w pobliżu łazika pojawił się dobrze zauważalny kamień, którego nie było na zdjęciu z 3536 dnia marsjańskiego na początku miesiąca, a w 3537 dniu marsjańskim już był na widocznym miejscu. Wywołało to duże zamieszanie w mediach i wśród miłośników astronomii.

Naukowcy z NASA ostatecznie odrzucili wersję kosmicznego pochodzenia kamienia, potwierdzając przypuszczenia, że kamień został wyrzucony na powierzchnię przez jedno z sześciu kół łazika.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wolny 16.02.2014 22:40

    A moze to bylo pchniecie kamieniem…z Ziemi?

  2. ARTUR 16.02.2014 22:52

    Obsługujący urządzenie musiał go popchnąć i nachylając się zgubił pączka .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.