Znamy już przyczynę anomalnych burz słonecznych

Opublikowano: 23.03.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 216

Chińscy naukowcy odkryli mechanizm superwybuchów na Słońcu. Specjaliści przeprowadzili badania na podstawie danych dotyczących superwybuchu z 23 lipca 2012 roku, uzyskanych za pomocą satelitów STEREO i obserwatorium słonecznego SOHO.

Naukowcy z pekińskiego centrum narodowego doszli do wniosku, że fale plazmy słonecznej, zderzając się między sobą i jednocześnie przedostając się do kosmosu, powodują wybuch słoneczny. To właśnie połączenie plazmy wywołuje gwałtowne nagrzanie i nasilenie pola magnetycznego.

Badacze uważają, że superwybuchy na Słońcu, do których dochodzi raz na 10 lat, mogą doprowadzić infrastrukturę na Ziemi do upadku.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Komzar
Użytkownik
Komzar

Jakieś mizerne te wyjaśnienie. Kompletnie nic z tego nie wiadomo. Albo Ci naukowcy nie wiedzą co gadają albo redaktor nie doczytał artykułu i go nie zrozumiał by potem sensownie wyłożyć to innym.

sacro
Użytkownik
sacro

po chińsku to i tak sporo zrozumiał

Collega
Użytkownik

@sacro – Co racja, to racja he, he!