Znaczny wzrost przestępczości wśród azylantów

Opublikowano: 21.02.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 811

Federalna Policja Kryminalna Niemiec poinformowała w swoim raporcie o znaczącym wzroście liczby przestępstw popełnianych przez osoby ubiegające się o azyl. W ubiegłym roku dokonali oni ogółem prawie 208 tys. czynów niezgodnych z prawem, zaś ich ogólna liczba wzrosła o 440 proc. w stosunku do roku 2014.

Policyjny raport za 2015 r. wskazuje, że osoby ubiegające się o azyl popełniły 208,3 tys. przestępstw przy 92 tys. podobnych zdarzeń w 2014 r., co stanowi w skali roku wzrost o blisko 79 proc. Ogółem liczba samych imigrantów zwiększyła się o blisko 440 proc., z czego 47 proc. z nich stanowią Syryjczycy, choć to nie w ich społeczności znalazło się najwięcej przestępców, lecz w grupach Afgańczyków i Irakijczyków.

Wśród osób zarejestrowanych przez niemieckie służby znalazło się blisko 2 proc. imigrantów pochodzących z Serbii, którzy byli jednak odpowiedzialni za 11 proc. wszystkich przestępstw. Wśród 4 proc. osób przybyłych do Niemiec z Kosowa, przestępcy stanowili 14 proc., natomiast wśród 4 proc. populacji Albańczyków oskarżonych o przestępstwa zostało 17 proc. z nich.

Wśród najczęstszych przestępstw występowało fałszowanie dokumentów (52 tys. przypadków), nielegalny transport (28 tys.), oraz kradzieże (85 tys., wzrost z 44 tys. w roku 2014). Zarejestrowano też blisko 1,7 tys. przestępstw na tle seksualnym, w tym blisko 458 gwałtów. W statystykę nie wliczono jednak wydarzeń z sylwestrowej nocy.

Niemiecka policja poinformowała również, że w ub.r. zatrzymano 266 osób podejrzanych o działalność w zagranicznych grupach terrorystycznych.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 21.02.2016 11:14

    No a co się robi z frajerami? No przecież się nie szanuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.