Zmienią regulamin Sejmu z myślą o pośle Braunie

Opublikowano: 03.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1793

„Rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu. W jego trakcie posłowie zajmą się m.in. projektem dotyczącym zmian w regulaminie. Nowe przepisy mają uderzyć głównie w Grzegorza Brauna z Konfederacji” – pisze portal NCzas.com.

Zgodnie z obecnymi przepisami, posłowie mają prawo brać udział w zamkniętych posiedzeniach komisji sejmowych, nawet jeśli do nich nie należą. Posłowie są na ogół leniwi i praktycznie nie korzystają z tego prawa. Wyjątkiem jest poseł Grzegorz Braun, który korzysta chętnie i często.

Posłom PiS-u, którzy lubią potajemnie przygotowywać różne akty prawne i opinie, poseł Braun uprzykrza życie patrzeniem im na ręce. „Nie podoba to się posłom PiS. Ci, na potrzeby polityczne, zarzucają Braunowi tzw. prorosyjskość i twierdzą, że uzyskane na zamkniętych posiedzeniach komisji informacje Braun mógłby ujawnić. Dlatego chcą uniemożliwić posłowi udział w tajnych posiedzeniach komisji” – pisze NCzas.com.

Aby coś z tym zrobić, rękoma Kazimierza Smolińskiego z PiS-u, zaproponowano zmianę regulaminu Sejmu, aby w posiedzeniach połączonych Komisji do Spraw Służb Specjalnych i innej komisji, w posiedzeniu mogli brać udział wyłącznie posłowie, którzy są jej członkami.

Zmiana regulaminu na pewno przejdzie, ponieważ oprócz posłów Prawa i Sprawiedliwości, jej poparcie zapowiedziała Lewica.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: WolneMedia.net

35

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 04.11.2022 18:36

    takze ten tego
    nigdy nie glosowac na tych Wujkow

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.