Zmiana klimatu zagraża istnieniu 60% kaktusów

Opublikowano: 17.04.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 560

Ponad połowa gatunków kaktusów może stanąć w obliczu większego ryzyka wyginięcia z powodu zmian klimatycznych. Zdaniem naukowców może do tego dojśc już do połowy XXII wieku Świadczy o tym nowe badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców.

Badanie dotyczyło 408 gatunków kaktusów, czyli około jednej czwartej wszystkich znanych gatunków kaktusów. Zwrócono uwagę, że prognoza nie uwzględnia kłusownictwa, niszczenia siedlisk i innych zagrożeń antropogenicznych.

Analiza wykazała, że ​​miejsca, w których większość gatunków może być zagrożona, to te o najbogatszej obecnie różnorodności gatunkowej, w tym Floryda, środkowy Meksyk i duże połacie Brazylii.

Jednocześnie kaktusy, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są wyłącznie mieszkańcami pustyni. Wiele z nich rośnie w klimacie tropikalnym lub nawet w chłodnym klimacie górskim.

Naukowcy sugerują, że gatunki kaktusów albo się przystosują, albo wyginą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że adaptacja jest procesem powolnym, a obecne zmiany klimatyczne zachodzą szybko. Prawdopodobnie wiele gatunków zginie bezpowrotnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.