Zmiana czasu szkodzi zdrowiu

Opublikowano: 27.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1657

Parlament Europejski zatwierdził przepisy, zgodnie z którymi państwa unijne nie będą już przestawiać zegarków na czas letni i zimowy. Niedługo mają rozpocząć się negocjacje w tej sprawie, jednak państwa członkowskie wzywają do niepodejmowania tej decyzji w pośpiechu.

Łącznie w sprawie zniesienia obowiązku przestawiania czasu dwa razy w roku głosowało 653 posłów: uzyskano 410 głosów za i 192 przeciw, 51 posłów wstrzymało się od głosu.

Parlament Europejski motywuje swoją decyzję wynikami badań, zgodnie z którymi zmiana czasu nie przynosi istotnych oszczędności, natomiast co jest pewne – działa szkodliwie na zdrowie.

Odnotowano, że w pierwszych dniach po zmianie czasu jest więcej wypadków samochodowych, zawałów, a uczniowie otrzymują gorsze oceny w szkołach.

Jeśli porozumienie dojdzie do skutku, to Polacy po raz ostatni przestawią zegarki w 2021 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.