Zmiana czasu na zimowy

Opublikowano: 24.10.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 585

W najbliższą niedzielę zostanie odwołany czas letni, czyli wschodnioeuropejski.

Czas letni odwołuje się w ostatnią niedzielę października o godz. 4.00 w nocy. Strzałki zegara przestawiamy o godzinę do tyłu. Czas zimowy, czyli zgodny z naszym zegarem biologicznym czas środkowoeuropejski, będzie obowiązywał do ostatniej niedzieli marca przyszłego roku. Podział na czas letni i zimowy wprowadza się pod pretekstem rzekomego “efektywniejszego wykorzystania jasnej pory doby”, chociaż krytycy twierdzą, że przestawianie strzałek zegara szkodzi zdrowiu.

Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej tryb zmiany czasu letniego na zimowy jest ważny do 2016 roku, jeśli państwa członkowskie Unii Europejskiej zaakceptują wyżej wymienioną zmianę, to dyrektywa zostanie przedłużona na kolejne pięć lat. Natomiast dyrektywa o zmianie czasu została przyjęta 19 stycznia 2001 roku i nie ma daty ważności.

Źródło: PL.Delfi.lt


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. shfaya 24.10.2015 12:14

  Jestem przeciwmikiem zmiany godziny od zawsze. Z powodu prądu i pomysłu z przed 100 lat nam odbierają słońce. Czy miliony ludzi kiedy kończą pracę w zime i już jest ciemno, czy się zastanawiająile budrzet zaoszczędził na prądzie? I tak te pieniądze porozkradają albo zrobią jakąś felerną inwestycję.
  Zegar zimom niech przestawią o godzinę ale w drugą stronę żebyśmy po pracy i po szkole jeszcze ze słońca skorzystali. Zimą już o 4 jest ciemniutko o gdyby przestawilibgodzinęw drugą stronę to by aię zciemniało o 6.
  Oddajcie nam Słońce!!

 2. atoreli123 24.10.2015 15:55

  a ja lubię długo spać i mam w d… słońce; praca powinna zaczynać się najwczesniej o 11, wtedy jest czas by szaleć w nocy!

 3. baryla 24.10.2015 20:56

  Naukowo jest udowodnione ze jeśli człowiekowi ograniczy się dostęp do słońca są efekty uboczne:

  myśli samobójcze
  złe samopoczucie
  depresja

  To są tylko niektóre z efektów ubocznych , proszę sobie poszukać na www i poczytać o tym.

  atoreli123 pisząc ze lubisz spać i że masz w dupie słońce nie wiesz co piszesz !

  Bez słońca nie ma życia taka prawda …/

 4. jeszcze 25.10.2015 09:30

  Zimą w naszej szerokości geograficznej nie za bardzo da się ze słońca skorzystać. Żeby zapobiec depresjom i jesienno-zimowym infekcjom, należy wystawiać na słońce jak największą powierzchnię ciała od kwietnia do września między 10-15h, codziennie ale krótko (15-30 minut), oczywiście bez filtrów i okularów przeciwsłonecznych. W pozostałym okresie powiesić w łazience lampę uv lub brać witaminę d3.
  Przy tym, większość ludzi nie ma możliwości korzystać ze słońca w ww. widełkach, bo siedzą w tym czasie w pracy, a poza tym wmawia się nam, że słońce jest niebezpieczne i lepiej kłaść na skórę aluminium, które całkowicie blokuje syntezę witaminy D w skórze.

 5. Michal_Cieszewski 30.10.2015 12:10

  Też nie znoszę zmiany czasu. Nigdy nie wiem, w którą stronę zmienić czas w zegarku a i zawsze się wpieniam bo rozregulowuje mi to funkcjonowanie. Jak dla mnie absurd totalny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.