Zmarł skandalista Larry Flynt

Opublikowano: 11.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1681

Właściciel amerykańskiego magazynu pornograficznego „Hustler”, Larry Flynt, zmarł w wieku 78 lat, donosi TMZ, powołując się na źródła w jego rodzinie. Według źródła Flynt odszedł w środę w Los Angeles, przyczyną jego śmierci była niewydolność serca.

W październiku 2017 roku Flynt zaoferował 10 milionów dolarów za informacje, które pozwoliłyby przeprowadzić impeachment ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Pierwszy numer magazynu „Hustler” został wydany przez Flynta w 1974 roku. Magazyn, publikujący nagie zdjęcia kobiet, przyniósł Flyntowi sławę i niezliczone spory sądowe. W marcu 1978 roku seryjny morderca Joseph Paul Franklin strzelił do właściciela „Hustlera” na dziedzińcu budynku sądu, w którym odbywały się przesłuchania w sprawie Flynta, który został oskarżony o rozpowszechnianie nieprzyzwoitych materiałów.

Po postrzale Flynt, który miał wtedy 35 lat, stał się niepełnosprawny i od tego czasu poruszał się na wózku inwalidzkim. W 1996 roku reżyser Milos Forman zrealizował na podstawie biografii wydawcy film „Skandalista Larry Flynt”, który otrzymał Złotego Niedźwiedzia, główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.