Zmarł były dyrektor CBA odpowiedzialny za Pegasusa

Opublikowano: 23.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1719

Jak podał portal TVN24.pl, w ostatnich dniach zmarł były dyrektor CBA, odpowiedzialny za wdrażanie i prowadzenie w Polsce systemu Pegasus. W przestrzeni publicznej pojawiły się sugestie i insynuacje, że zmarł ważny świadek w tej sprawie. Zdaniem Stanisława Żaryna jest to „obrzydliwa gra śmiercią człowieka”.

Portal tvn24.pl poinformował, że na początku tygodnia zmarł były dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA, który w niedalekiej przeszłości miał odpowiadać za wdrażanie i prowadzenie systemu inwigilacji Pegasus. Jeden z rozmówców portalu zapewnia, że zmarły dyrektor miał odpowiadać za testy systemu, ale również jego uruchomienie oraz prowadzenie przez kolejne trzy lata.

W przestrzeni publicznej pojawiły się szokujące sugestie, że zmarł ważny świadek w sprawie afery Pegasusa. Takie insynuacje padły m.in. z ust byłego ministra spraw wewnętrznych Marka Biernackiego, w przeszłości polityka Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem były dyrektor CBA mógł rzucić światło na wiele spraw związanych z kupnem i funkcjonowaniem systemu Pegasus.

Podobne insynuacje pojawiły się na twitterowym profilu Romana Giertycha.

Na podstawie: TVN24.pl, TVP Info, Twitter, PCh24.pl
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.