Żłobki w Sosnowcu tylko dla szczepionych dzieci?

Opublikowano: 03.02.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2009

31 stycznia Rada Miejska w Sosnowcu przyjęła uchwałę, na podstawie której Żłobek Miejski oraz Klub Dziecięcy będą mogły przyjmować dzieci wyłącznie za poświadczeniem wykonania kompletu szczepień. Radni zainspirowali się Częstochową, która podobne praktyki wdrożyła na poziomie samorządu w ubiegłym tygodniu.

“Co rusz słyszymy o kolejnych ogniskach chorób zakaźnych, w tym m.in. odry. Chcemy zrobić wszystko, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia takich zjawisk w naszym mieście, stąd nasza decyzja, aby do kryterium naboru do żłobka miejskiego wprowadzić punkt mówiący o przedstawieniu zaświadczenia potwierdzającego obowiązkowe szczepienia u dziecka, które ubiega się o miejsce w placówce” – powiedział cytowany przez Onet prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. “Cieszę się, że radni wypowiedzieli się pozytywnie w tym temacie. Zdrowie dzieci jest najważniejsze.”

To na razie pierwszy krok w walce z epidemią i rozprzestrzenianiem chorób przez nieszczepione dzieci. Decyzję radnych miejskich musi jeszcze zweryfikować wojewoda śląski. To on zaopiniuje uchwałę, w której wpisano zmiany w statutach żłobka i klubu.

W Częstochowie Rada Miejska przegłosowała w tej sprawie dwie uchwały. Pierwsza nakazuje miejskiemu żłobkowi przyjmować wyłącznie szczepione dzieci, druga zaś wprowadza dodatkową „nagrodę” za szczepienia: te dzieci otrzymają dodatkowe punkty przy kolejnej rekrutacji – do przedszkoli. Nie jest to bynajmniej rozwiązanie nowe, Częstochowa usiłowała takie przepisy wprowadzić w życie już w 2015 roku, ale ostatecznie miasto poniosło klęskę. Uchwały zakwestionował wojewoda oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny. Kolejną próbę radni podjęli teraz. Za przyjęciem uchwał głosowali ponad podziałami: zarówno KO, SLD, jak i część radnych PiS wypowiedziała się za przyjęciem „proszczepionkowych” zapisów.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kuralol 03.02.2019 13:48

  Może by tak coś pozytywnego dla odmiany.
  https://www.youtube.com/watch?v=gUarhwho0f8

 2. net 03.02.2019 16:06

  Nie moje klimaty, ale dobry jest skubaniec.

 3. polach 03.02.2019 22:15

  “To na razie pierwszy krok w walce z epidemią i rozprzestrzenianiem chorób przez nieszczepione dzieci.”
  Jaką znów epidemią?? to artykuł sponsorowany?chyba tak, albo autor jest niepoczytalny.
  To właśnie szczepione dzieci roznoszą choroby na które zostały szczepione plus mutujące retrowirusy itp. i tylko dziś szczepionki głownie mogą wywoływać epidemię chorób jakie zawierają w swym składzie.Po za tym jeżeli szczepionki chronią zaszczepione dzieci, to dlaczego im straszny dzieciak nie zaszczepiony??? niech mi ktoś w końcu sensownie to wyjaśni:)? bo ta paranoja nie ma żadnego sensu…więc jest na odwrót, to zaszczepione dzieci są zagrożeniem dla nieszczepionych i to takie oczywiste.
  Głupota ludzi mnie zadziwia..nie umieją myśleć samodzielnie, myślą jak im sprzedawca czy lekarza wmawia bądź pajac w TV.

  p.s a warunkowanie szczepieniem czy dziecko dostanie się do żłobka to chamstwo i kolejna głupota.Ale nie ma tego złego co by na dobre innym nie wyszło, więc może i lepiej dla dzieci nie szczepionych, po co mają się narażać na złapanie czego od szczepionego dziecka.

 4. Jaccyb74 04.02.2019 05:31

  Dodanie innego DNA z usuniętego płodu do DNA szczepionego dziecka powoduje konflikt ( jest dość dużo na ten temat w sieci). Poza tym udowodniono że jednym z wielu “efektów ubocznych” jest znaczne zmniejszenie możliwości rozdrodczych takiego dziecka stąd takie parcie naszych wspaniałomyślnych filantropów m.in. Billa Gatesa na wyszczepienie wszystkiego co sie rusza szczególnie w Afryce, ale i nie tylko tam. Polska to bardzo atrakcyjny kraj geograficznie itd , takze trzeba go powoli wyludnic i przejąć co ma aktualnie miejsce. I gdy sie połączy kropki to szybko można dojść do rzeczowych wniosków (hasło klucz akcja “Pomost”. A z innej kolejnej beczki koncern musi zarabiać więc poprzez wstrzyknięcie szczepionki system immunologiczny człowieka zostaje diametralnie osłabiony-uszkodzony. Taki delikwent będzie stałym klientem koncernu farmaceutycznego i tylko o to chodzi. W moim otoczeniu znam ludzi którzy pracuja w “Służbie zdrowia – mam na myśli USA” – pracownicy muszą być szczepieni inaczej żegnaj praco. Tak więc Ci zaszczepieni jakoś dziwnie co kilka tygodni są przeziębieni i ponownie łykają antybiotyki.
  A ja przyglądam się temu z niedowierzaniem

  Jedyna szczepionka którą przyjąłem to tzw Kambo czyli jad żaby z Amazońskiej dżungli i moge powiedzieć z pełną świadomością a przede wszystkim co najważniejsze z własnego doświadczenia, że to coś, co te rzekomo “tępe plemiona” odkryły lub co zostało im przekazane działa i to działa wyśmienicie tzn. nie pamiętam kiedy byłem chory ostatni raz. Mój system immunologiczny jest o niebo mocniejszy. Wcześniej chorowałem 3 razy do roku a po Kambo 0 , nic. Gorąco polecam ale zrobić to u osoby która wie co robi, bo się można spotkać ze stwórcą nieco szybciej niż w podeszłym wieku …. 🙂

  Pozdrawiam

 5. polach 04.02.2019 11:52

  Jaccyb74
  W pełni się z tobą zgadzam że szczepienia są jedną z metod depopulacji a po za tym dostarczają “pacjentów” dla Big farmy..
  Kambo to bardzo stara tradycja i wielka wiedza dlatego działa, sam wprawdzie nie szczepiłem się tym, bo i tak nie choruje od lat praktycznie w ogóle, lecz ogólnie polecam, bo wiem że działa tylko może być nieprzyjemna reakcja po nim.
  Daj proszę jakieś linki do akcji “pomost” bo o tym nie słyszałem.
  Dzięki!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.