Zjednoczona Prawica ma krew na rękach

Opublikowano: 31.10.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1113

Przedstawię pokrótce jak wygląda sytuacja po orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji z mojego punktu widzenia…

Nie ma mowy o żadnym kompromisie

Przyczyna jest prosta. Zjednoczona Prawica z premedytacją ogłosiła wyrok w szczycie pandemii i tym samym wprost naraziła tysiące, a najprawdopodobniej niedługo miliony ludzi na COVID-19 zdając sobie sprawę, iż szpitale w praktyce osiągnęły maksimum swoich możliwości.

ZJEDNOCZONA PRAWICA MA KREW NA RĘKACH.

Nikt poważny z kimś takim nie będzie negocjował. Takim ludziom po prostu trzeba przygotować cele. Nie wspomnę, że to co teraz zaproponował prezydent to kpina. To tak, jakby ktoś ukradł mi samochód, a później negocjował ze mną zwrot dwóch kół.

Referendum

Pewne obszary w tym także zapisy odnośnie aborcji powinny być ustalane w ramach referendum – politycy sterowani przez KK nie mogą podejmować decyzji za wolnych ludzi w tak ważnych obszarach.

Pytania referendalne powinny mieć cztery stopniowane punkty:

1. Czy popierasz zakaz aborcji eugenicznej zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego?

2. Czy popierasz zakaz aborcji eugenicznej zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego poza przypadkami chorób latalnych?

3. Czy popierasz zachowanie przepisów sprzed orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?

4. Czy popierasz aborcję na żądanie do 12 tygodnia ciąży bez żadnych dodatkowych ograniczeń?

Należałoby wyznaczyć medianę i wchodziłby ten przepis, który jest najbliżej mediany. Prawnie, jak to udowodniła Zjednoczona Prawica w ostatnich latach, wszystko da się zrobić.

Nie zmienia to faktu, że ta władza już nie może przeprowadzić takiego referendum.

Partia Porozumienie

Wycofanie się Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy zdjęłoby odpowiedzialność karną, bo jako jedyna partia w ZP ma niewielki wkład w obecne protesty i co ważne – ma niedawne zasługi w obronie demokracji (zablokowanie wyborów prezydenckich w maju). Istotne jest również, że Porozumienie wychodząc z koalicji spowodowałoby utratę jej większości w Sejmie i byłoby to oczywistą przesłanką łagodzącą ewentualne zarzuty karne.

Pamiętajcie członkowie, a zwłaszcza zarządzie Porozumienia – nikt nie zapomni zbrodniczego działania Zjednoczonej Prawicy.

Autorstwo: Sensuit
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o