Zjednoczenie Albanii z Kosowem jest nieuchronne?

Opublikowano: 10.04.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 356

Albański premier Edi Rama powiedział mediom, że jeśli Unia Europejska nie zniesie wiz dla obywateli Kosowa, zjednoczenie tego kraju z Albanią stanie się „nieuchronne”. Zablokowanie jakichkolwiek prób utworzenia „Wielkiej Albanii” zapowiedział już rząd Serbii.

Szef albańskiego rządu grozi zjednoczeniem obu państw, jeśli Bruksela nie otworzy się na integrację Prisztiny z Unią Europejską i nie zniesie obowiązku wizowego dla Kosowarów. Edi Rama podkreślił, iż zjednoczenie obu państw jest „nieuchronne i nie podlega dyskusji”. Rządy Albanii i Kosowa odbyły w poniedziałek wspólne posiedzenie pod hasłem „Jeden kraj, jeden naród, jedne marzenie”, podpisując blisko 11 umów o współpracy.

Słowa Ramy spotkały się z ostrą reakcją Serbii. Premier Aleksandar Vucić wezwał oba państwa do porzucenia retoryki mogącej zdestabilizować sytuację w regionie, dodając że Albania i Kosowo nigdy się nie zjednoczą. Minister sprawiedliwości Nikola Selakovic zapowiedział, iż Belgrad nie będzie milczeć w tej sprawie, przeciwstawiając się wszelkim próbom stworzenia „Wielkiej Albanii”.

Mieszkańcy Kosowa od początku roku tysiącami uciekają ze swojego kraju. Poprzez Serbię dostają się do Węgier, a tamtejsza policja w lutym informowała, że na węgiersko-serbskiej granicy zatrzymała 23 tys. osób.

Na podstawie: dziennik.pl, balkaninsight.com
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o