Ziobro pokazuje zęby. Czy Kaczyński się wystraszy?

Opublikowano: 22.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 597

Sondaże są bezlitosne: PiS prowadzi, choć niewielką przewagą, natomiast jego koalicjanci: Solidarna Polska Ziobry i Porozumienie Gowina oscylują wokół 1,4 proc. To dla nich katastrofa, media rozpisują się o możliwej dymisji Ziobry, więc minister sprawiedliwości podbija swoją pozycję.

Na konferencji prasowej jeszcze urzędujący minister sprawiedliwości i prokurator generalny zapowiedział, że prokuratura jest gotowa do postawienia zrzutów biznesmenowi Leszkowi Cz., związanemu z Idea Bankiem, na bazie rozpracowywania firmy GetBack, w sprawie której to miał nastąpić przełom.

„Nie może być tak, że osoby bardzo wpływowe, bardzo majętne, mogą czuć się bezkarne, gdy dopuszczają się przestępstw wobec Polaków. Prokuratura zawsze będzie kierował się tą zasadą” – cytuje „Gazeta Wyborcza” Ziobrę, który kreuje się na niezłomnego szeryfa.

Kolejnym wątkiem, który podjął Zbigniew Ziobro jest możliwe uderzenie w Donalda Tuska, który kierował rządem w czasie, kiedy jego ministrem był oskarżony obecnie o gigantyczne przekręty Sławomir Nowak. Zarzuty dotyczą zarówno jego działań na Ukrainie, gdzie piastował stanowisko szefa ukraińskiej Państwowej Agencji Dróg Ukrawtodor, jak i czasu, kiedy był ministrem w polskim rządzie.

Ziobro enigmatycznie, choć groźnie zapowiedział, że Tusk będzie musiał „zmierzyć się z ustaleniami śledztwa”, a asem w rękawie Ziobry ma być kluczowy świadek, którego „udało się” nakłonić do współpracy.

To dość czytelny ruch Zbigniewa Ziobry, któremu polityczna ziemia usuwa się spod nóg. W przypadku wcześniejszych wyborów, jak pokazują sondaże, jego ugrupowanie nie ma szans na wejście do parlamentu. Zatem nie pozostaje mu nic innego, jak pokazywać, że jest politykiem nie tyle niezbędnym, ile groźnym – poprzez podległą mu prokuraturę ma wiedzę o grzechach i grzeszkach wszystkich polityków bez wyjątku i nie zawaha się jej użyć. Pytanie tylko, czy prokuratorzy pozostaną mu lojalni i czy Jarosław Kaczyński się wystraszy?

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Marnie chłop ostatnio wygląda, zupełnie jak by miał myśli samobójcze… :)