Ziobro interweniuje ws. Marszu Powstania Warszawskiego

Opublikowano: 30.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1029

Po wielu przygodach związanych z organizacją Marszu Powstania Warszawskiego wyjaśniła się sprawa z legalnością wydarzenia. Roty Niepodległości zdołały zarejestrować w warszawskim ratuszu tegoroczne obchody jako osobne zgromadzenie.

„Rafał Trzaskowski poprzez działania prawne nadal blokuje cykliczność Marszu Powstania Warszawskiego. Jednak organizatorzy wykorzystali także standardową procedurę i dodatkowe zgromadzenie właśnie zostało opublikowane w BIP warszawskiego ratusza. Przemarsz 1 sierpnia będzie legalny” – poinformował Tomasz Kalinowski ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz dzieląc się dobrymi informacjami, skrytykował działania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Podkreślił, że wpływają one na przebieg i pamięć bohaterskiej postawy Warszawiaków sprzed kilkudziesięciu lat. „Takie chuligaństwo, które pan prezydent uprawia, takie złośliwości, które uprawia z wieloletnim zgromadzeniem, jest czymś niedopuszczalnym. Jest czymś wpływającym na pamięć tych wydarzeń sprzed 78 lat” – podkreślił Robert Bąkiewicz. „Pamiętajmy o tym, że pan prezydent Trzaskowski w 2020 r. pełen nadziei na zostanie prezydentem Polski. Tym prezydentem nie został głosami środowiska związanego z Marszem Niepodległości, gdyż mówiło ono, że Trzaskowski nie jest dobrym wyborem. Prawdopodobnie jest to powodem na mszczenie się na różnych patriotycznych zgromadzeniach” – zauważył prezes Marszu Niepodległości.

Tymczasem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro postanowił podjąć interwencję ws. Marszu Powstania Warszawskiego. Złożył on nadzwyczajną skargę do Sądu Nadzwyczajnego przeciw decyzji warszawskiego sądu apelacyjnego. „Marsz Powstania Warszawskiego to hołd oddawany przez warszawiaków polskim bohaterom. Próba jego blokady przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Sąd Apelacyjny to kalanie pamięci poległych. Złożyłem do SN skargę nadzwyczajną od orzeczenia warszawskiego sądu” – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, skrytykował działania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Podkreślił, że wpływają one na przebieg i pamięć bohaterskiej postawy Warszawiaków sprzed kilkudziesięciu lat. „Pamiętajmy o tym, że pan prezydent Trzaskowski w 2020 r. pełen nadziei na zostanie prezydentem Polski. Tym prezydentem nie został głosami środowiska związanego z Marszem Niepodległości, gdyż mówiło ono, że Trzaskowski nie jest dobrym wyborem” – podkreślił prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2] [3]
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 30.07.2022 10:26

    Co można chcieć po kolorowym ukrytym przeskoczku Trzaskowskim hołdującemu dewiatom,zbokom protegowanym Sorosa wywodzoncym się z ubeckiej rodzinki.

  2. Virgo_Snake 30.07.2022 17:01

    Ciekawe kto jest jego prawdziwym “sponsorem”

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.