Zimna fuzja kontra Teoria Wielkiej Nudy

Opublikowano: 04.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1685

Chciałem ten artykuł zacząć od fotografii kirlianowskiej, ale gdy zobaczyłem opis w „Wikipedii”, to zrezygnowałem. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że niemal wszystkie najlepiej dostępne źródła wiedzy zawsze ośmieszają co ciekawsze zjawiska. Ostatnio zaciekawił mnie temat napędu opartego na zimnej fuzji.

Popatrzmy, co pisze o niej tzw. „wolna encyklopedia”…

Metody chemiczne – elektrolityczna: „23 marca 1989 roku dwaj fizycy, (…) ogłosili, że wynaleźli prostą metodę wykonania zimnej fuzji (…) dokładne testy przeprowadzone w kilkudziesięciu ośrodkach naukowych na świecie zaprzeczyły tezie (…). Doniesienie uznano za mistyfikację (…)”.

Pallad i cyrkon – „Media poinformowały, że 22 maja 2008 roku Yoshiaki Arata, profesor fizyki z Uniwersytetu Osaka w Japonii, przeprowadził udany i powtarzalny eksperyment, w którym (…) w układzie dochodzi do powstania dodatkowego (…) Wielu naukowców powątpiewa w jądrowe pochodzenie zaobserwowanego ciepła i porównuje to doświadczenie z doświadczeniem z 1989 r. (…)”.

Nikiel i wodór – „W dniu 14 stycznia 2011 roku (…) zaprezentowało pierwszy reaktor “zimnej fuzji”. (…) Twórcy reaktora spotkali się z powszechną falą krytyki[7] ze strony środowiska naukowego z powodu nienaukowego podejścia przy ogłaszaniu wynalazku (…)”.

Metody fizyczne – sonofuzja – „W 2002 r. Rusi Taleyarkhan z Oak Ridge National Laboratory ogłosił, że fuzja termojądrowa może zachodzić we wnętrzu bąbelków gazu, (…) Jednak badania te są kwestionowane, podejrzewano nawet, że ich wyniki były częściowo sfałszowane”.

Czego według Was brakuje? Co według was jest tu nie tak? Czy mamy tu oszustwa, czy ukrywanie prawdy? O co chodzi?

W mojej analizie (nie podam źródeł bo nie pamiętam, autorów przepraszam) brakuje tego, co wpływa na zachowanie obserwowanych reakcji subatomowych w fizyce kwantowej. Obserwatora, czyli naszej woli. Eksperymenty te można przeprowadzić tylko z udziałem naszej świadomości, naszej woli. Jeśli chcemy, żeby ta reakcja zaszła, to zajdzie a jeśli nie chcemy, to nie zajdzie. Mówiąc najprostszymi słowami.

Zgodnie z moją teorią Wielkiej Nudy jesteśmy inteligencją i niczym ponad to. Ale czy to jest wg was mało? To oznacza, że nie jesteśmy niczym ograniczeni poza naszymi założeniami. Jeśli wytrzemy niczym gumką nasze założenia to będziemy mieli w zasadzie nieograniczoną moc, no może poza wpływaniem na innych mistrzów. Jako inteligencja jesteśmy w stanie bawić się wszystkimi energiami, możemy nawet je stwarzać być może, ale na pewno możemy z nich korzystać. Bez połączenia wiedzy o naszym pochodzeniu, o naszej sile i wykorzystaniu energii która ma nam służyć nie rozwiniemy się. Najwyższa pora zrozumieć, że my jesteśmy wszystkim. My decydujemy o wszystkim. Żaden inny mistrz nie ma prawa wpływać na nasze przeżywanie i doświadczanie tego eksperymentu naszej inteligencji w jakim wg nas przebywamy jako coś fizycznego. Przestańmy wierzyć w to co nas otacza i poszukajmy odpowiedzi w naszym wnętrzu.

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 5 , średnia ocena wartości wpisu: 3,40 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. realista 04.01.2021 13:41

  cyt.:”Obserwatora, czyli naszej woli. Eksperymenty te można przeprowadzić tylko z udziałem naszej świadomości, naszej woli.”

  nie, nie. to jest bardzo powszechny błąd. nie chodzi tutaj [w fizyce kwantowej] o obserwatora jako człowieka z wolą, który na coś patrzy. obserwatorem jest dowolne urządzenie czy nawet zjawisko rejestrujące, odbierające stan, taki jakby “sprawdzacz”, “określacz”.

  cyt.:”jesteśmy wszystkim. My decydujemy o wszystkim.”

  nie rozumiem, szczerze powiem, tych pragnień bycia twórcą iluzji, czystym, niematerialnym umysłem. co takiego jest w tym lepszego niż fizykochemiczny świat, dzięki któremu powstaje inteligencja i świadomość?

  cyt.:”Przestańmy wierzyć w to co nas otacza i poszukajmy odpowiedzi w naszym wnętrzu.”

  chętnie zapoznałbym się z takimi wewnętrznymi znaleziskami, które w jakiś sposób zamanifestują się w otoczeniu zjawiskiem niewytłumaczalnym….. …

 2. Punkt Zero 04.01.2021 15:27

  Drogi Realisto, ty jesteś swoim jedynym Panem. Jeśli ty wolisz aby fizyka i chemia wpływała na Twoją świadomość, to ja to szanuje.
  Wracając na chwilę do koncepcji napędu wyk. zimną fuzję i teoretycznie zakładając, że potrzebna była by do jego użycia wolna wola. Wyobraź sobie pojazd z takim napędem. Nie było by kradzieży, bo ktoś kto jest w stanie ukraść nie jest w stanie zażądać startu a ktoś kto potrafi wystartować nigdy nie wziąłby Twojego pojazdu tylko zwizualizował własny.
  Co do dowodów na wizualizację rzeczywistości jest bardzo dużo takich dowodów, tylko żyjemy w takich czasach, że nie da się udowodnić nawet najprostszej rzeczy bo Ty Realisto znajdziesz inne źródła. Żyjemy w szumie informacyjnym gdzie nic tak na prawdę nie da się udowodnić. każdy ma więc swoją prawdę, i musimy ją szanować.
  Nie wiem czy do ciebie przemówię tym, ale zobacz czym różnią się bogaci od biednych? Znasz jakąkolwiek różnicę po za sposobem myślenia? A karateka jakim prawem nie złamie ręki na stosie cegieł? Samo uzdrowienia które zdarzają się na całym świecie, są i były tez osoby potrafiące zmaterializować przedmioty, ale Ty w to nigdy nie uwierzysz i i tak będziesz miał swoją prawdę.
  Wiem, że nie zgodzisz się ze mną i nie musisz, to twoje doświadczenia.

 3. realista 04.01.2021 15:34

  cyt.:”Co do dowodów na wizualizację rzeczywistości jest bardzo dużo takich dowodów”

  no to przedstaw choć jeden….. …

 4. Punkt Zero 04.01.2021 15:54

  No widzisz ja już podałem 🙂
  Popatrz na pierwszy wynik z youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=LZJdeoQviGY
  A jak chcesz faktycznie coś sprawdzić to poszukaj prac takich autorów:
  Bruce Lipton, Dr. Dispenza, Dr Veronique Desaulniers, Gregg Braden itp.
  Serdecznie Pozdrawiam.

 5. realista 04.01.2021 16:57

  ale ja pytałem o coś innego. ale mniejsza o to, w zasadzie to mnie ten temat nie interesuje. zwróciłem tylko uwagę na kwestię rozumienia znaczenia słowa “obserwator” w fizyce kwantowej.
  czys….. …

 6. Punkt Zero 04.01.2021 17:11

  Widzisz chodzi o to, że wg mnie nie chodzi o znaczenie słowa “obserwator” a raczej gdzie zaczyna lub kończy się Nasza Wola. Jakie znaczenie ma to czym albo jak dokonujesz obserwacji w kwantowym świecie, skoro tam nie ma czegoś takiego jak czas. Co z tego, że wynik odczytasz po czasie, właśnie o to chodzi, energia już to wie.
  To jest bodaj najpiękniejsza jej cecha.
  To pewnego rodzaju dowód na to, że czas to też urojenie naszego umysłu.

 7. Dandi1981 05.01.2021 11:48

  Poplyneliscie , zimna fuzja to odtworzenie slonca na ziemi a ludzie dziwia sie ze im nie wychodzi, niech czarna dziure odtworza albo pulsary czy oni maja sie za Boga, naprawde sposob postrzegania polega na tym ze mowia ze udalo im sie odtworzyc slonce na ulamek sec.
  A co wiadomo o slincu ze spalajac paliwo sie powieksza i nie da sie go zgasic.
  Wiec pokusa niekanczacej sie energi moze doprowadzic do zaglady.

 8. realista 05.01.2021 12:00

  że co?
  co to ma wspólnego z Bogiem?
  chodzi o wyzwolenie energii z łączenia jąder atomowych. tak, fuzja to jest ten sam proces co w gwiazdach, ale nie jest to odtworzenie gwiazdy. a zimna fuzja to fuzja w niskiej temperaturze, w przeciwieństwie do fuzji termojądrowej w gwiazdach. podobnie jak badania w LHC skupiają się na ogromnych gęstościach tak, jak w czarnych dziurach czy na początku wszechświata, a nie jest to tworzenie de facto czarnych dziur. to tylko takie potoczne określenia dla lepszego zrozumienia, nagłówki z gazet….. …

 9. MasaKalambura 05.01.2021 16:37

  Jak dotąd gdzie nie znalazłem informacji, czemu naukowcy tak uparcie brną w fuzję wodoru, a nie zajmą się być może łatwiejszą i niższą temperaturą fuzję pierwiastków cięższych, jak to w wygasłych gwiazdach ma miejsce?

  Powiedzmy przemianę platyny w złoto. Odpady zawsze można przetopić w sztabki.

 10. Foxi 05.01.2021 17:15

  @ Punkt Zero jakbyś wkleił filmik o materializowaniu gotówki dla pustynnego kolekcjonera pieniążków to byś dopiero utrafił w sedno. W przeciwnym wypadku, to zawsze bedzie że “nie o to chodziło” Ewentualnie dobre by były sztabki złota jednak mam wątpliwości w temacie złota – bo podobno całe złoto ma już właściciela, wiec nie ma lekko. W świecie realisty aby uzyskać uznanie trzeba materializować: akty własności, tytuły profesorskie, obligacje, gotówę, karty kredytowe itp.

 11. polantek 05.01.2021 18:56

  Drodzy “fizycy”, proszę mi odpowiedzieć co się stanie gdy dwie czarne dziury zbliżą sie do siebie?

 12. Punkt Zero 07.01.2021 16:55

  Drogi polantek.
  Wtedy mamy doczynienia ze zjawiskiem, które fachowo nazywa się czarną du…
  UUUahahahaha Pozdrawiam ciepło

 13. Punkt Zero 07.01.2021 17:01

  Drogi Foxi.
  Aby zmaterializować gotówkę, musisz po prostu chcieć ją mieć i, co najważniejsze, wyrazić całym sobą wdzięczność za to, że ją masz.
  Wszechświat wymyśli sposób żeby ci ją dać.
  Uwierz, podziękuj a otrzymasz, coś w tym stylu w skrócie.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.