Ziemie Ukrainy przechodzą na rzecz Polski

Opublikowano: 01.03.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 636

Każdej sekundy ukraińskie ziemie przechodzą na rzecz Polski. Każdego roku rzeka Bug przesuwa się na wschód i odbiera od Ukrainy kilkadziesiąt kilometrów rocznie.

Na 220-km odcinku Bugu, oddzielającym Polskę i Ukrainę, hydrolodzy z Wołynia zanotowali 119 odcinków, na których mają miejsce zmiany w korycie rzeki.

Jak piszą dziennikarze czasopisma “Wiesti. Reporter”, Polacy próbują okiełznać rzekę i od wielu lat umacniają jej brzegi betonowymi płytami. Tymczasem Ukraińcy nie mają na to pieniędzy, dlatego też wielokrotnie byli zmuszani przenosić słupy graniczne.

Ukraińscy hydrolodzy ostrzegają, że coraz więcej ukraińskiej ziemi przy Bugu będzie przechodzić w polskie ręce, chyba że znajdą się pieniądze na odpowiednie uregulowanie rzeki. Na to jednak potrzeba przynajmniej 200 mln hrywien (prawie 76 mln złotych). Tymczasem w ubiegłym roku na ten cel przeznaczono zaledwie pół miliona.

Już w sierpniu ubiegłego roku ukraińskie media donosiły, że Ukraina z powodu zmian koryta Bugu może stracić na rzecz Polski nawet 98 hektarów ziemi.

Źródło: pl.Delfi.lt


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Czejna 01.03.2016 16:15

  Jak ja lubie czytac te niesamowite rezunskie wiesci.

 2. Niccolo 01.03.2016 20:49

  Nie rozumiem sensu tego artykułu. Gdyby były tu reklamy, to stwierdziłbym że artykuł do generowania kliknięć.

 3. Pires 01.03.2016 23:57

  A co Ty rozumiesz? Jak dla mnie ciekawy news.

 4. BrutulloF1 02.03.2016 10:56

  Nie za bardzo przesadzone te ilości?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.