Ziemia zaczyna się wyludniać

Opublikowano: 07.02.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2008

Przewidywany przez Organizację Narodów Zjednoczonych kryzys związany z przeludnieniem naszej planety może nie być aż tak poważny, jak mogło się wydawać. Być może do kryzysu faktycznie dojdzie, ale z zupełnie innego powodu. Autorzy nowej książki dowodzą, że wkrótce Ziemia zacznie się wyludniać.

Organizacja Narodów Zjednoczonych od dawna ostrzega, że szybko zbliżamy się do punktu, w którym zasoby Ziemi mogą nie być wystarczalne dla całej ludzkości. Obecnie na świecie żyje 7,7 miliarda ludzi, a według ONZ do 2050 roku liczba ma wzrosnąć do 9 miliardów. Dwóch kanadyjskich badaczy uznało jednakże te prognozy za całkowicie nietrafione.

W swojej książce zatytułowanej “Empty Planet”, John Ibbitson i Darrell Bricker analizują wiele modeli statystycznych i stwierdzają, że globalna populacja zacznie spadać za około 30 lat i ostrzega, że “gdy tylko ten proces się rozpocznie, nie będzie można go już zahamować”.

Empty Planet podważa dawno przyjęte założenia dotyczące globalnej populacji, wykorzystując w tym celu statystyki i wywiady z ludźmi z całego świata, aby przedstawić pełniejszy obraz problemu.

Autorzy książki wyjaśniają, że prognozy ONZ opierają się na wskaźnikach narodzin, migracji i zgonów, jednak nie są brane pod uwagę inne czynniki, takie jak np. prędkość urbanizacji czy ekspansja edukacji kobiet, co może być szczególnie istotne w przypadku Afryki.

Autorzy przeprowadzili wywiady z obywatelami 26 krajów, aby lepiej poznać ich plany rodzinne. Na ich podstawie wyciągnęli wniosek, że wiele osób wybiera znacznie mniejsze rodziny i nie planuje posiadania więcej niż jednego dziecka. Wkrótce liczba młodych ludzi zmniejszy się, a społeczeństwo będzie można określić mianem starzejącego się.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Masakrator 07.02.2019 13:11

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.