Ziemia „pochłaniała” inne planety

Opublikowano: 16.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 330

Geolodzy odkryli fragmenty innych planet we wnętrzu Ziemi.

Po kolizji z Theą, która według teorii wielkiego zderzenia dała początek Księżycowi, młoda Ziemia „zjadła” kilka zarodków planet. Geolodzy znaleźli ich ślady w najstarszych skałach na Grenlandii – poinformowała RIA Novosti, powołując się na „Nature Geoscience”.

W ramach eksperymentu naukowcy stworzyli modele komputerowe kolizji młodej Ziemi z innymi planetami. W wyniku składniki tych ciał niebieskich mieszały się ze składnikami Ziemi. Ustalono, że Ziemia zawiera w sobie znacznie więcej fragmentów innych planet niż wcześniej sądzono. Poważnie zmienia to spojrzenie na jej ewolucję.

Według naukowców do zderzenia Ziemi z innymi ciałami niebieskimi dochodziło dziesiątki, a nawet setki razy. Większość wyparowała w kosmosie, ale – jak twierdzą badacze – wnętrze Ziemi nadal zawiera około 3% materii „obcych światów”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o