Ziemia „pochłaniała” inne planety

Opublikowano: 16.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 6

Geolodzy odkryli fragmenty innych planet we wnętrzu Ziemi.

Po kolizji z Theą, która według teorii wielkiego zderzenia dała początek Księżycowi, młoda Ziemia „zjadła” kilka zarodków planet. Geolodzy znaleźli ich ślady w najstarszych skałach na Grenlandii – poinformowała RIA Novosti, powołując się na „Nature Geoscience”.

W ramach eksperymentu naukowcy stworzyli modele komputerowe kolizji młodej Ziemi z innymi planetami. W wyniku składniki tych ciał niebieskich mieszały się ze składnikami Ziemi. Ustalono, że Ziemia zawiera w sobie znacznie więcej fragmentów innych planet niż wcześniej sądzono. Poważnie zmienia to spojrzenie na jej ewolucję.

Według naukowców do zderzenia Ziemi z innymi ciałami niebieskimi dochodziło dziesiątki, a nawet setki razy. Większość wyparowała w kosmosie, ale – jak twierdzą badacze – wnętrze Ziemi nadal zawiera około 3% materii „obcych światów”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o