Zielone światło dla ślubów LGBT w Polsce

Opublikowano: 17.03.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 507

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało kościół, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe. To pierwszy taki przypadek w Polsce – informuje „Rzeczpospolita”.

„Wierzymy w to, że nauka jest elementem, który musimy uznawać w naszej doktrynie. Nauka nie odrzuca kwestii zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, choć nie jest w stanie tego potwierdzić. Za to mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna. Nie możemy oszukiwać rzeczywistości” – powiedział „Rz” ks. Tomasz Puchalski, jeden z duszpasterzy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Jak podaje „Rz”, Reformowanego Kościoła katolickiego to najnowsza wspólnota uznana przez państwo, która w styczniu tego roku została wpisana do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzonego przez MSWiA. Według gazety nowa wspólnota jest prawdopodobnie jedyną denominacją chrześcijańską, która uznaje istnienie tzw. tożsamości seksualnej i błogosławi małżeństwa jednopłciowe.

Ks. Tomasz Puchalski, zapytany, jak to jest możliwe, że Kościół ten błogosławi małżeństwa lesbijskie i gejowskie, wyjaśnił, że „punktem wyjścia jest chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość”. Dodał, że Kościół przyjmuje restrykcyjną zasadę nieudzielania małżeństwa osobom spoza wspólnoty, więc sakramentów jednopłciowych w jego historii było tylko kilka.

Ks. Puchalski zaznaczył jednak, że pomimo uznania małżeństwa przez Kościół, nawet te dwupłciowe nie niosą za sobą żadnych skutków cywilnoprawnych.

Gazeta zwraca uwagę na fakt, że duchowni nowej wspólnoty odprawiali msze przed Marszami Równości w Poznaniu, czy Zielonej Górze. Natomiast latem ubiegłego roku, gdy nabożeństwo przed paradą w Warszawie odprawił Szymon Niemiec, inny duchowny spoza Kościoła katolickiego znany ze swej otwartości na LGBT, politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili o parodii mszy, zaś Episkopat wydał oświadczenie, że „wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa”. Tym bardziej dziwi, że MSWiA dokonało rejestracji nowego Kościoła.

„Urzędnicy nie mieli większego pola manewru, skoro Kościół nie łamie prawa i spełnia kryteria do rejestracji. Przedstawił grubo ponad 100 wymaganych przez prawo podpisów wnioskodawców” – powiedziała „Rz” anonimowo osoba znająca kulisy sprawy. „To poważna, poukładana wspólnota, prowadząca rzeczywistą działalność duszpasterską. A na te elementy ministerstwo jest szczególnie wyczulone od czasu próby zarejestrowania Kościoła Latającego Potwora Spaghetti” – dodała.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.