Zielona energia ze zwierząt

Po wytwarzaniu energii ze spalania królików w 2009 roku w Szwecji proces pozyskiwania energii ze zwierząt trwa. Proces ten nie jest jednak tylko efektem dążenia do produkowania tańszej energii, ponieważ energia pozyskana w ten sposób jest zdecydowanie droższa, ale przede wszystkim walki z emisjami CO2. Proces “cięcia” śladu ekologicznego, emisji CO2, rozszerza się tym samym obejmując recykling zwierząt, nieuchronnie, jak zobaczymy, prowadząc do recyklingu ludzi (co już ma w pewnej formie miejsce w Chinach i Szwecji).

Obecnie powstają fabryki wytwarzające bio-energię ze zwierzęcych prefabrykatów. Jak czytamy w artykule na stronie reliableplant.com “Trwają działania w nowej fabryce Dynamic Fuels, która z powodzeniem konwertuje tłuszcze i smary zwierzęce w wysokiej jakości paliwa odnawialne, ogłosili 8 listopada urzędnicy Syntroleum Corporation i Tyson Foods Inc. Produkcja w fabryce Geismar w Luizjanie, rozpoczęła się na początku października produkując obecnie 2500 baryłek dziennie i rośnie. Fabryka Dynamic Fuels LLC jest projektem 50/50 joint venture firm Syntroleum i Tyson. W przeciwieństwie do branż etanolu i biodiesla, które używają do produkcji paliwa składników spożywczych, takich jak olej kukurydziany i sojowy, Dynamic Fuels używa klasę niejadalnych tłuszczy zwierzęcych i smarów. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w zakładzie i jakości produkowanego paliwa”, powiedział Jeff Webster, wiceprezes działu energii odnawialnej Tyson. „Paliwo to posiada te same zalety co syntetyczne paliwa pochodzące z węgla lub gazu, w tym znaczną wydajność i korzyść dla środowiska nad paliwami produkowanymi na bazie ropy naftowej.”

Ten sam proces wytwarzania bioenergii ma obecnie miejsce w amerykańskiej armii. W artykule na stronie cleantechnica.com czytamy: “Mimo prób podejmowanych przez niektórych członków Kongresu, aby zablokować zakup biopaliw przez armię, amerykańska marynarka planuje uruchomić Wielką Zieloną Flotę opartą o biopaliwa w 2016 roku. Flota oparta o biopaliwa będzie zawierała myśliwce, śmigłowce, niszczyciele i inne statki. Cięcia budżetowe nie okazały się wielką przeszkodą dla wojskowego programu biopaliw. Ostatnio Departament Obrony po prostu przeznaczył 16.000.000 dolarów dla trzech firm by zbudowały rafinerie biopaliw produkujące do 150.000.000 galonów paliwa do 2016 roku. Rafinerie mają przetwarzać, wszystko co nie nadaje się do spożycia w tym tłuszcze zwierzęce i inne odpady od przetwórców żywności.”

Proces wytwarzania energii z odpadów zwierzęcych może wydawać się logiczny i dla producentów uzasadniony ekonomicznie jednak armia amerykańska ma wobec tej technologii inny punkt widzenia. W 2009 roku firma Robotic Technology Inc.’s zaprezentowała taktycznego, autonomicznego robota bojowego przeznaczonego do działań na polu bitwy napędzanego przez „biomasę”. „Ta „biomasa” i inne oparte na ekologicznych źródłach formy energii nie muszą ograniczać się tylko do materiału roślinnego – zwłoki ludzi i zwierząt zawierają mnóstwo energii, zalegając w strefie działań wojennych” pisano w artykułach w 2009 roku, których następnie treść zmieniono po głosach oburzenia pisząc, że robot jest “wegetarianinem”.

Tak więc wszystkie te technologie pozyskiwania bio-energii mają potencjał przetwarzania istot żywych w tym i ludzi dla celów ratowania ziemi. Jeśli dla czytelnika wydaje się to daleko posuniętą fantazją i nie mającym związku z rzeczywistością zbiorem cytatów to należy spojrzeć co się dzieje z przetwarzaniem ludzi w Chinach dla walki z emisjami CO2. Jak podała gazeta China Daily: „Radzenie sobie ze zmianami klimatu nie jest po prostu tylko kwestią redukcji emisji CO2, ale wyzwaniem angażującym polityczne, gospodarcze, społeczne, kulturowe i ekologiczne problemy, gdzie obawy dotyczące ludności wpisują się w ten obraz”, powiedziała Zhao, która jest członkiem Chińskiej rządowej delegacji. […] Mimo, że chińska polityka planowania rodziny była krytykowana w ciągu ostatnich trzech dekad, powiedziała Zhao, to chiński program populacyjny jest historycznym, wielkim wkładem w dobrobyt społeczeństwa. W wyniku polityki planowania rodziny, Chiny odnotowały 400 milionów mniej urodzeń, co doprowadziło do zatrzymania emisji 18 mln ton CO2 rocznie powiedziała Zhao.”

Obecnie w Szwecji i innych krajach wykorzystuje się już energię cieplną ze spalania ciał w krematoriach do ogrzewania domów i budynków użyteczności publicznej, takich jak baseny.

Wraz z rozwojem nowych bio-paliw i eko-technik oraz budową infrastruktury przetwarzania ciał w energię nieuchronnie wchodzimy w epokę opisaną przez Aldousa Huxleya, który był zaangażowany w jej projektowanie wraz z bratem Julianem. Huxley w swojej książce „Nowy Wspaniały Świat” z roku 1931 pisał o tym, iż w przyszłości ciała ludzi będą poddawane recyklingowi. W sieciach krematoriów będzie odzyskiwany m.in. fosfor. W kontekście takich, płynących ze świata informacji, pytanie pozostaje jak daleko jesteśmy od realizacji tej wizji.

Źródło: Prisonplanet.pl