Zgwałcona 15-latka skazana za aborcję

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

15-latka zgwałcona przez brata została skazana na 6 miesięcy więzienia za przerwanie ciąży.

19 lipca w indonezyjskiej prowincji Jambi policja aresztowała 15-latkę i jej brata. 18-latek przyznał się do zastraszenia i zgwałcenia siostry. Lokalny sąd skazał go na dwa lata więzienia. Ten sam sąd skazał zgwałconą dziewczynę na 6 miesięcy oraz aresztował matkę rodzeństwa, podejrzewaną o pomoc w przerwaniu ciąży.

Amnesty International i Institute for Criminal Justice Reform (ICJR) wezwały władze Indonezji do natychmiastowego i bezwarunkowego wypuszczenia na wolność dziewczyny. Odmowa aborcji, kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, stanowi formę tortur lub okrutnego, nieludzkiego i poniżającego traktowania. Organizacje wzywają też władze do dekryminalizacji aborcji, aby żadna kobieta nie była ścigana za poddanie się zabiegowi.

Aborcja jest co do zasady zakazana w Indonezji oprócz dwóch wyjątkowych sytuacji: „sytuacji nagłego zagrożenia życia matki lub dziecka” lub „ciąży będącej wynikiem gwałtu, która może spowodować traumę”. Jednak przeprowadzenie aborcji jest możliwe tylko do 6 tygodnia ciąży i tylko w szpitalu, który ma zezwolenie od państwa na przeprowadzanie zabiegów.

Zdjęcie: mufidpwt (CC0)
Źródło: Amnesty.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o