Zgwałcona 15-latka skazana za aborcję

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 723

15-latka zgwałcona przez brata została skazana na 6 miesięcy więzienia za przerwanie ciąży.

19 lipca w indonezyjskiej prowincji Jambi policja aresztowała 15-latkę i jej brata. 18-latek przyznał się do zastraszenia i zgwałcenia siostry. Lokalny sąd skazał go na dwa lata więzienia. Ten sam sąd skazał zgwałconą dziewczynę na 6 miesięcy oraz aresztował matkę rodzeństwa, podejrzewaną o pomoc w przerwaniu ciąży.

Amnesty International i Institute for Criminal Justice Reform (ICJR) wezwały władze Indonezji do natychmiastowego i bezwarunkowego wypuszczenia na wolność dziewczyny. Odmowa aborcji, kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, stanowi formę tortur lub okrutnego, nieludzkiego i poniżającego traktowania. Organizacje wzywają też władze do dekryminalizacji aborcji, aby żadna kobieta nie była ścigana za poddanie się zabiegowi.

Aborcja jest co do zasady zakazana w Indonezji oprócz dwóch wyjątkowych sytuacji: „sytuacji nagłego zagrożenia życia matki lub dziecka” lub „ciąży będącej wynikiem gwałtu, która może spowodować traumę”. Jednak przeprowadzenie aborcji jest możliwe tylko do 6 tygodnia ciąży i tylko w szpitalu, który ma zezwolenie od państwa na przeprowadzanie zabiegów.

Zdjęcie: mufidpwt (CC0)
Źródło: Amnesty.org.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.