Zginął ostatni Indianin z plemienia nieskontaktowanego z cywilizacją

Opublikowano: 02.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1315

W Brazylii zmarł ostatni przedstawiciel plemienia Indian, który nie miał kontaktu z cywilizacją. Według National Trust for the Country’s Indians (FUNAI) mężczyzna żył w całkowitej samotności przez co najmniej 26 lat.

Jego ciało zostało znalezione w hamaku w jego chacie, znajdującej się na ziemi rdzennych mieszkańców Tanaroo, 23 sierpnia podczas rundy specjalnej grupy monitorującej. W trakcie badania terenu nie znaleziono śladów obecności obcych. Rzeczy i naczynia zmarłego były na swoich miejscach. Szczątki Indianina zostały przewiezione do Narodowego Instytutu Kryminalistyki w Brasilii.

Samotny Indianin, który mieszkał w lesie deszczowym w brazylijskim stanie Rondonia, stał się znany w 1996 roku. Nazywali go Człowiekiem z Dziury, ponieważ na każdym parkingu, który zostawił, znajdowano głębokie dziury. Prawdziwe imię Indianina, a także nazwa jego plemienia, pozostały nieznane.

Uważa się, że wszyscy ludzie z plemienia Dziury zginęli w starciach z ranczerami i drwalami w latach 1980. i 1990. Przeznaczenie wykopanych przez niego dołów pozostało niejasne. Według jednej wersji służyły do ​​polowania na zwierzęta, według innej – do możliwości ukrycia się. Niektórzy badacze uważają, że mówimy o dołach o charakterze kultowym.

Ostatni znany materiał wideo, wydany w 2018 roku, przedstawiał Hole Mana rąbiącego drewno narzędziem przypominającym siekierę. Wtedy mężczyzna miał około 50 lat i wyglądał zdrowo.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.