PiS cenzuruje dzieci w parlamencie

Opublikowano: 14.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 288

Grupa dzieci uczestnicząca w debacie historycznej w Sejmie RP musiała opuścić budynek z powodu przypinek na ubraniach, które zostały uznane przez funkcjonariuszy PiS i IPN za nieprawomyślne. Były to m.in. znaczki Razem i Parady Równości. “Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury” – skomentowała incydent Marcelina Zawisza z Partii Razem.

„Wyjątkowo małe i żałosne” – tak jeden z użytkowników Facebooka podsumował zachowanie straży marszałkowskiej podczas poniedziałkowego finału imprezy organizowanej wspólnie przez IPN i Sejm. Podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych część młodych ludzi miała na sobie przypinki, które przyciągnęły uwagę działaczy pionu ideologicznego. Tęczowa flaga i logotyp Razem raziły w oczy pisowskich specjalistów od poprawności politycznej tak bardzo, że postawili dziecko ultimatum: albo zdejmujecie znaczki, albo musicie wyjść. Młodzież oczywiście z godnością opuściła budynek.

Centrum Informacyjne Sejmu w kuriozalnym komunikacje tłumaczy, że chodziło o względy bezpieczeństwa, jak i powagę miejsca. Za ocenzurowaniem dzieci stał nie kto inny jak Marek Kuchciński, marszałek Sejmu.

Sprawę nagłośniła i skomentowała Marcelina Zawisza z Razem. „Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki” – napisała na “Facebooku” działaczka. „PiS daje młodym uczniom lekcję cenzury. W państwie rządzonym przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca na empatię, solidarność, troskę o drugiego człowieka. Albo wyznaje się poglądy jedynie słuszne, albo wypada się z gry. Gdyby obnosili się ze swoją sympatią do mordercy Łupaszki, siali nienawiść do uchodźców albo krzyczeli, że Unię Europejską należy zniszczyć, PiS przywitałby ich z otwartymi rękami” – zauważa Zawisza.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

pani m.zawisza nie zauważa, że jej “partia” wciagnęła w rozgrywki polityczne nie swiadoma tego młodzież, co do honorowych nie nalezy, a raczej jest zwykłym draństwem. Nie bronie pis=u, ale takie działania, jak wciaganie młodych ludzi w swoje rozgrywki polityczne jest tak samo odrażajace, jak działania pis.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Jeszcze parę lat i prawdziwa radykalna prawica dojdzie do władzy.Pozbędziemy się tych wynaturzonych szumowin szybciej niż sie spodziewają.
Rozliczymy tych ,którzy za judaszowe srebrniki z Brukseli plują na nasze narodowe wartości,na fundamenty naszej cywilizacji.Rozliczymy 5-tą kolumne tych zwolenników multikulti,zwolenników holokaustu na białej rasie.
Przyjdziemy po was szumowiny,przyjdziemy…………………

http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/1513-faszyzm

grzech
Użytkownik

Nie popieram wszystkiego tego co robi PiS ale lewacy uprawiają politykę za pomocą dzieci bo sami są tak skompromitowani że lepiej się nie pokazywać. Dobrze że usunęli lewactwa nie wolno promować by nie niszczyć wartości. Środkiem pośrednim było by im zabranie tych nazwę to odznaczeń których znaczenia nawet nie znają ale pewnie by się popłakały…
Zauważam że lewacy małpują narodowców marsze wiece protesty nawet były prawicowe przemowy dzieci. Dziś to wszystko zdechło i robi to lewactwa.
Czy coś z tym da się z tym zrobić?

tojajestem
Użytkownik
tojajestem

Kudłaty72: Wasz idol, Adolf, poprowadził Niemców do rabowania innych narodów. Polska takich możliwości militarnych nie ma – wy możecie rabować tylko własny naród.
A. panowie antysemici, czyście się kiedy zastanowili, jakim sposobem Żydzi tak nieliczni w stosunku do populacji świata, tak wiele znaczą, rządzą, wpływają, intrygują? Co oni mają, czego nie mają goje?
Albo to wszystko, co piszecie o Żydach, jest wyssane z palca, albo goje w porównaniu z Żydami głupkami są. skoro się im tak dali okiełznać – i to od wieków.

robi1906
Użytkownik

Ciekawe pytanie zadałeś tojajestem,
moim zdaniem żydzi są wytworem inżynieri społecznej tak samo jak “banderowcy” na ten przykład.

Wyznawcy “Mojżesza” mają może, z tysiąc lat historii może troszkę więcej,
ale nigdy nie byli narodem, nie mają własnego języka, kilkaset lat temu nie było takich słów jak synagoga, żyd, et,c.

Ale jeśli tak twierdzę, to ktoś ich musiał stworzyć, prawda?,

stworzyła ich “Lichwa”,
żydzi są najwierniejszymi wykonawcami woli “Lichwy”, oczywiście są i też jej ofiarami i to ofiarami w milionowych liczbach jak chociażby 2 wojna światowa,
ale to w niczym nie zmienia ich pomocnictwa w mordowaniu i w niszczeniu świata.
żydzi w cale nie są mądrzejsi od reszty, dostają tylko ochłapy z lichwiarskiego stołu, ale nawet lichwiarze wcale nie są mądrzejsi od reszty ludzi,
to tylko łajdacy bez sumień i moralności dlatego przyzwoici ludzie z nimi przegrywają,
przegrywają na razie,
może niedługo to się odmieni.

Wystarczy czy jeszcze chcesz coś wiedzieć?.
Jesli tak, to na następne pytanie odpowiem jutro.