Zemsta dyrektora za wypowiedzenie opt-out?

Opublikowano: 14.01.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 770

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu klauzule opt-out wypowiedzieli wszyscy lekarze. Od nowego roku mają zamiar pracować w takim wymiarze godzin, jaki przewiduje “Kodeks pracy”. Dyrektor się na nich zemścił.

We wrocławskiej placówce klauzule wypowiedziało aż 120 lekarzy rezydentów oraz 149 specjalistów. Po czym zostali de facto ukarani za praworządność: wypowiedzenie klauzul poskutkowało odebraniem im przez dyrektora, prof. Wojciecha Witkiewicza – prawa do urlopów wypoczynkowych i udziału w konferencjach oraz szkoleniach zawodowych, aż do odwołania.

Witkiewicz wydał takie zarządzenie w związku z „mogącym nastąpić brakiem zapewnienia obsady lekarskiej na oddziałach szpitalnych”.

Szpital, mimo ograniczenia czasu pracy lekarzy, pracuje płynnie – na razie. “Działalność szpitali w zakresie ratowania życia jest zabezpieczona, natomiast planowane zabiegi w niektórych przypadkach mogą być przekładane ze względu na brak możliwości obsadzenia dyżurujących lekarzy” – powiedział mediom rzecznik dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski. I uspokajał: “Wśród szpitali należących do samorządu województwa nie ma placówki, gdzie problem wypowiadania klauzul opt-out by nie istniał.”

Natomiast wicemarszałek województwa Jerzy Michalak w związku z zarządzeniem dyrektora szpitala postanowił przeprowadzić w placówce kontrolę – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny podlega bowiem Urzędowi, który jest organem założycielskim placówki.

Rzecznik prasowy UM wyraża się o decyzji dyrektora Witkiewicza ze zrozumieniem: “Mamy tego świadomość, że dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Kontrola ma wykazać, czy takie zarządzenie jest zgodne z prawem pracy.”

Szpital wciąż przyjmuje pacjentów. Trwają negocjacje z lekarzami.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.