Zelensky zwalnia ambasadorów Ukrainy w pięciu krajach

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1194

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zwolnił kilku wysokich rangą wysłanników Kijowa za granicą, w tym wyrazistego ambasadora tego kraju w Niemczech Andrija Melnyka.

Prezydent ogłosił zwolnienie ambasadorów Ukrainy w Niemczech, Indiach, Czechach, Norwegii i na Węgrzech i powiedział, że na te stanowiska przygotowywani są nowi kandydaci. „Ta rotacja jest normalną częścią praktyki dyplomatycznej” – powiedział w oświadczeniu. Nie było jasne, czy dotychczasowi dyplomaci otrzymają nowe stanowiska.

Zełenski wezwał swoich dyplomatów do uzyskania międzynarodowego wsparcia i pomocy wojskowej dla Ukrainy, która próbuje odeprzeć inwazję Rosji z 24 lutego. Szczególnie wrażliwe są stosunki Kijowa z Niemcami, które są silnie uzależnione od rosyjskich dostaw energii, a także są największą gospodarką Europy.

Andrij Melnyk, który został mianowany ambasadorem w Niemczech pod koniec 2014 roku przez poprzednika Zełenskiego, jest dobrze znany wśród polityków i dyplomatów w Berlinie. Kiedyś oskarżył kanclerza Niemiec Olafa Scholza o to, że zachowuje się jak „obrażony pasztet”, gdy Scholz natychmiast nie przyjął zaproszenia do złożenia wizyty w Kijowie.

Melnyk wywołał niedawno skandal usprawiedliwiając ludobójstwo Polaków podczas rzezi wołyńskiej. Według wcześniejszych doniesień gazety „Bild” powołujących się na źródła dyplomatyczne, może otrzymać posadę wiceministra w ukraińskim rządzie.

Źródło zagraniczne: SOTT.net
Źródło polskie: WolneMedia.net

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.