Zełenski nie potępił rzezi wołyńskiej i milczał o niej

Opublikowano: 12.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1888

Jak informuje agencja Interfax-Ukraina prezydent Wołodymyr Zełenski nadał miastu Przemyśl specjalny tytuł. Za ogromne zaangażowanie władz i lokalnej społeczności niosąc pomoc ukraińskim uchodźcom, określano mianem „Miasta Zbawiciela”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński podpisał dekret o przyznaniu polskiemu miastu Przemyślowi honorowego wyróżnienia „Miasto Zbawiciel”. Takie uhonorowanie ma związek z ogromnym wysiłkiem lokalnych władz i społeczności, którzy pomagali ukraińskim uchodźcom. „Wyróżnienie składa hołd bezprecedensowej solidarności władz lokalnych, mieszkańców i wolontariuszy Przemyśla z narodem ukraińskim, wszechstronnej pomocy na szeroką skalę obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny w wyniku zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej, a także znaczące wsparcie dla Ukrainy w ochronie jej niepodległości i suwerenności” – czytamy w komunikacie cytowanym przez Interfax.com.ua. Przemyśl stał się drugim po polskim Rzeszowie miastem, któremu przyznano to honorowe wyróżnienie.

Tymczasem wbrew zapowiedziom medialnym Zełenski w dniu obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej nie potępił jej. Gazeta.pl zapowiadała, iż z pewnych źródeł, wie, że w poniedziałek 11 lipca prezydent Zełenski potępi ukraińskie ludobójstwo na Polakach. Niestety, prezydent Ukrainy nie tylko rzezi nie potępił, ale nawet o niej nie napomknął.

https://www.youtube.com/watch?v=0r_dlM6kHE4

Jak donosi na „Twitterze” wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Łukasz Adamski: „Prezydent (…) zaapelował do deputowanych o przyjęcie ustawy o prawach obywateli RP na Ukrainie, nazwał Polaków braćmi, uznał, że oba narody osiągnęły najwyższy poziom zaufania od wielu pokoleń i stwierdził, że oba kraje mogą być wolne tylko razem”. Powody? Adamski pisze też o tym, że Zełenski odznaczył Przemyśl. Dodaje: „Tak, [Zełenski] nie wspomniał Rzezi, bo musiałby uznać, iż UPA dokonała czystki etnicznej, i odciąć się od promowanej przez Ukrainę, zwłaszcza za [Poroszenko], teorii „symetrycznej winy za wzajemne mordy”. Taki gest jest potrzebny, ale podczas wojny niesie spore ryzyko wewnętrzne”.

Autorstwo: Krystian Rusiniak, Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com [1] [2], ru.Interfax.com.ua
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. agama 12.07.2022 15:41

  wielce bohater narodowy, który wysyła na front kobiety, w więzieniu powinien gnić razem z wszystkimi ruskimi najeżdzcami, od których wcale nie jest lepszy
  https://theyflyblog.com/2022/06/zelensky-troops-kill-ukrainians-with-captured-russian-weapons/

 2. MasaKalambura 13.07.2022 01:15

  Większość armii świata zatrudnia kobiety. Spora ich część do służby czynnej obronnej z użyciem narzędzi.

  Można będzie mówić o wymknięciu się konfliktu z pod kontroli mocarstw, jak dzieci zaczną w armii służyć. Tak jak to ma miejsce na przykład w niektórych krajach afrykańskich.

  Za nazistów i ich sojuszników w naszej biednej okupowanej Polsce dzieci walczyły zbrojnie w podziemiu i w obu powstaniach. I ginęły jako niedoszli świetni żołnierze. Zatem rodzino czuwaj.

  A że milczał … Jest to, jak czytam, wyraz proponowanej nowej narracji edukacyjnej. Uczymy (uczyć będziemy) w szkołach o chlubnej oraz o niechlubnej historii Narodów (w tym własnego). A potem na poziomie i w formie dyplomatycznej uznajemy, że nie musimy być ofiarami historycznej propagandy. I kłamstw.

  To głównie kłamstwo jest magicznym celem powiedzenia: “Słowa srebrem, milczenie złotem…”

  Co ma być powiedziane, mówimy dzieciom w szkołach, aby móc milczeć o tym jako dorośli z godnością. W nowej przyszłości jutra zaczynającego się zawsze dziś.

 3. rici 13.07.2022 09:33

  A moze jeszcze przypomniec jak oddzialy ukrainskie mordowaly ludnosc cywilna w powstaniu warszawskim. Ukraincy wymordowali wiecej Polakow w powstaniu niz Niemcy, a w dodatku glownie kobiety i dzieci. Mordowanie slabszych maja juz we krwi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.