ZEA stosują geoinżynierię wywołując ulewne deszcze

Opublikowano: 17.07.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2123

Zjednoczone Emiraty Arabskie, doświadczyły niedawno ulewnych deszczy. Jest to dość niecodzienne zjawisko, ponieważ lato jest dla tego kraju porą suchą. Nie jest to jednak rezultat zmian klimatu. Zdaniem badaczy, deszcze pojawiły się po eksperymentach z nowymi technologiami geoinżynierii.

W suchych krajach, władze aktywnie poszukują sposobów na wywołanie opadów. Wiosną ZEA rozpoczęły testowanie dronów zdolnych do wywoływania deszczu bez użycia chemikaliów – przy użyciu ładunków elektrycznych. Zjednoczone Emiraty Arabskie zapłaciły 1,4 miliona dolarów brytyjskiemu zespołowi badawczemu, aby przetestować, te technologię.

Około 80 procent żywności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest importowane, co budzi obawy o zrównoważony rozwój tego bogatego w ropę kraju. Rozwiązanie tego problemu, bez regularnych opadów deszczu, jest jednak mocno problematyczne. Wiele krajów stosuje alternatywne metody wywoływania deszczu, w tym rozpylanie związków soli, jodku srebra i suchego lodu bezpośrednio do atmosfery.

Jak twierdzi dyrektor programu Rain Enhancement Research Program: „Wyposażone w ładunek urządzeń uwalniających ładunek elektryczny i wyspecjalizowane czujniki, te drony będą latać na małej wysokości i przekazywać ładunek elektryczny cząsteczkom powietrza, co powinno przyczynić się do opadów”. „Jeśli wyemitujesz ładunek wewnątrz chmury, bardzo szybko zostanie on zebrany przez kropelki wody. Nasze prace teoretyczne i modelowe wykazały, że obecność ładunku w tych małych kropelkach, może zwiększyć prawdopodobieństwo ich koalescencji pod wpływem sił elektrostatycznych i ostatecznie pomóc im zamienić się w krople deszczu” .

Ze średnimi opadami wynoszącymi zaledwie 100 mm rocznie, Zjednoczone Emiraty Arabskie intensywnie inwestują w to nowe badanie, aby zwiększyć dostawy słodkiej wody. Przewidzenie skuteczności tego badania, jest na razie niemożliwe. Jest to zresztą zaledwie jeden z dziewięciu projektów, które mają osiągnąć ten cel.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: World-today-news.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.