Ze szkolnych stołówek znika brytyjskie jedzenie

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 410

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba szkół, które rezygnują z serwowania wieprzowiny oraz chętnie wprowadzają dania z mięs pochodzących z niehumanitarnego uboju halal, stosowanego rytualnie przez muzułmanów. Multikulturalizm zawitał również do brytyjskiej kuchni, stopniowo wypierając z niej tradycyjne wyspiarskie dania.

Co ciekawe, wśród szkół wykreślających z menu swoich stołówek wieprzowinę, zdecydowaną większość stanowią placówki podejmujące ten krok z przymusu. Między innymi szkolne stołówki w północnej części Londynu diametralnie zmieniają sposób przyrządzania potraw ze względu na otrzymane polecenie od Rady Gminy Haringey (ang. Haringey Council).

Piewcy pomysłu usuwania z brytyjskich szkół dań zawierających wieprzowinę powołują się na „potrzeby uczniów”, którym religia (uściślając – islam) zabrania spożywania potraw z wieprzowiny. Tymi samymi „potrzebami” tłumaczy się wprowadzanie do menu potraw „Halal”, które ze względu na swoje brutalne i niehumanitarne metody uboju, budzą wiele protestów obrońców praw zwierząt w całej Europie.

Na podstawie: „Daily Telegraph”
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egzopolityka
Użytkownik

Smażone ryby należy jeść przede wszystkim bo są bardzo zdrowe.

przemex
Użytkownik
przemex

(Komentarz usunięty – zniesławianie WM)

firestarter
Użytkownik
firestarter

No, toć właśnie chciałem napisać to samo co przemex. Nie róbmy z islamistów bandytów!! Tak samo mało humanitarne sposoby i hodowli, i uboju zdarzają się w Polsce, i wcale nie jest to “Halal”, psia mać!! Poszukajcie informacji jaka jest droga jedzonka do ust niektórych oszołomów od natury poprzez mcsronaldsa… tam to się dzieje… Cuda nie widy… Ale od tego są głosy rozsądku, jak np. głos przemexa…

przemex
Użytkownik
przemex

(Komentarz usunięty – obelżywe zwroty, brak kultury słowa – Admin)

bolobolo
Użytkownik
bolobolo

I tak krok, po kroku Islam wkracza w kolejne sfery życia Europejczyków. Jak nie chcą jeść wieprzowego mięsa, to niech nie jedzą! Ja ich do tego nie będę zmuszał, ale niech oni mnie nie zmuszają do jedzenia jedynie słusznych, wg nich, potraw!

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Spokojnie , spokojnie islam ,,wkrada,, się tylko do tych tzw ,,sytych,, społeczeństw . Do sytych i przez to osłabionych z mniejszą siłą woli życia . Polsce to nie grozi , jakieś podstępne ,, wkradanie,, , za duzo tu biedy , naszego własnego narodowego syfu ,(zero pragmatyzmu, alkoholizmy,patologie,rządzący) głodu. To jest właśnie plus Naszego kraju, jest mało zachęcający dla wszelkiej maści emigrantów , ciężko tu żyć Polakom .
Oj juz widzę jak na Szajsbooku czy Gównoterze umawiaja się islamisci żeby w centrum Warszawy….taki scenariusz jaki miał miejsce ostatnio w Brukseli jest nie możliwy w Polsce … pierwszy bym pojechał z kibicowska falangą robić ordnung w mieście :)

ink
Użytkownik
ink

hehe – admina znowu ponosi, Wolne Media nie do końca takie “Wolne” już.

ciekawe, że admin często broni się tym ze wm to tylko platforma i nie ponosi odpowiedzialności za treści artykułów, – a wpisy widocznie już, tą “platformę” niszczą…

pablitto
Użytkownik
pablitto

hmm, ironiczne jest to, że słowo “krucjata” w świecie islamskim jest żywe od wieków, podobnie jak u nas np. bardziej współczesne “obóz koncentracyjny”, “łagr” etc…
Ktoś zapuścił “ziarno” prawie tysiąc lat temu (?) i ono kiełkując miało poważny wpływ na stosunki między religiami chrześcijańskimi a islamem…

Radek
Użytkownik
Radek

Normalne. Skoro większość szkół to muzułmanie, to szkoła serwuje im takie jedzenie jakie jedzą. Tak samo w Polsce, serwuje się to co większość ludzi zje. Inną kwestią jest dlaczego jest ich tak dużo…