Zderzenie komety ze Słońcem

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 823

Aparat SOHO (Solar and Heliospheric Observatory), którego głównym celem jest obserwacja i badanie Słońca, zarejestrował śmierć kolejnej komety.

Urządzenie SOHO zarejestrowało ponad trzy tysiące komet od czasu swojego powstania w 1995 roku. Według przedstawicieli amerykańskiej agencji kosmicznej SOHO jest najbardziej udanym programem do wykrywania komet w historii.

W tym tygodniu obserwatorium uchwyciło moment, w którym świetlista kometa zanurzyła się w nasze Słońce, informuje Space.com. Kometa pojawiła się na czujnikach SOHO 14 sierpnia w postaci małego jasnego blasku, a następnego dnia Słońce przyciągnęło ją do siebie. Wideo zostało wykonane przy użyciu szerokokątnego koronografu spektrograficznego lub LASCO.

Instrument specjalnie zakrywa Słońce, aby stworzyć sztuczne zaćmienie Słońca wewnątrz siebie i pozbyć się blasku. Wenus znajduje się nieco wyżej; Mars jest po lewej stronie.

Według naukowców NASA zaobserwowana kometa należy do okołosłonecznej rodziny Kreutz Sungrazers, której członkowie prawdopodobnie kiedyś byli częścią jednej dużej komety.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.