Zdejmijcie film o tragedii w Odessie z anteny!

Opublikowano: 02.02.2016 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Film „Maski rewolucji” francuskiego reżysera Paula Moreiry rzekomo daje fałszywy obraz wydarzeń na Ukrainie, oświadczyła Ambasada Ukrainy we Francji.

Ambasada Ukrainy we Francji poprosiła kanał telewizyjny Canal+ o zrezygnowanie z transmisji 1 lutego filmu dokumentalnego o Majdanie. Odpowiednie oświadczenie zamieszczono na stronie ambasady na “Facebooku”.

Zdaniem ukraińskiej strony film „Maski rewolucji” francuskiego reżysera Paula Moreiry daje „fałszywy i zniekształcony obraz sytuacji na Ukrainie”. „To nie jest pluralizm w mediach, lecz oszustwo i radzimy stacji Canal+ ponownie rozważyć możliwość pokazania tego filmu” — czytamy w oświadczeniu.

Ambasada Ukrainy poinformowała również, że zaproponowała stacji swój zbiór filmów dokumentalnych o wydarzeniach w kraju — „w nadziei, że kiedyś te filmy zostaną zaprezentowane w programie Canal+”.

W adnotacji do filmu „Maski rewolucji” na kanale Canal+ czytamy, że obraz przedstawia specjalne śledztwo w sprawie wydarzeń na Ukrainie w lutym 2014 roku. W szczególności mowa o ultraprawicowych grupach wspieranych przez Stany Zjednoczone i rzeźni w Odessie urządzonej przez ukraińskich nacjonalistów.

„Paul Moreira zrywa maska z dzisiejszej Ukrainy i prowadzi dochodzenie na pierwszej linii frontu nowej „zimnej wojny” między Wschodem a Zachodem” — podano w komunikacie.

Autor filmu, znany dziennikarz telewizyjny Paul Moreira wcześniej opowiedział w wywiadzie dla RIA Novosti, że chciał zrozumieć przyczyny masakry w Odessie: „Ona całkowicie została przemilczana w Europie, nikt nie wiedział o niej, w tym ja. Kiedy tam przyjechałem, to byłem w szoku — 45 osób zostało zabitych w centrum Europy i nikt o tym nie wiedział!”

Podczas zdjęć dziennikarz rozmawiał z przedstawicielami grupy „Azow”, „Prawy sektor” i badał wpływ Stanów Zjednoczonych na zdarzenia w kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rumcajs 02.02.2016 11:15

  „To nie jest pluralizm w mediach, lecz oszustwo i radzimy stacji Canal+ ponownie rozważyć możliwość pokazania tego filmu” — czytamy w oświadczeniu…. Trzeba mieć ukraińską beszczelnośc, aby straszyc. Bo “radzimy” w tym tekście, jast jak “propozycja nie do odrzucenia” w szlagierze filmowym, z pewnym sycylijczykiem jako “tatuś” rodziny…
  Jesli WM będa mogły pokazac ten film, bardzo chętnie bym go zobaczył..

 2. MB 02.02.2016 12:02

  Mam nadzieję że Paul Moreira ma trochę lepszą orientację w kwestiach którymi się zajmuje w filmie niż w geografii, bo nazwanie Odessy centrum Europy nie świadczy o nim najlepiej.

 3. Maximov 02.02.2016 12:25

  @MB
  To raczej błąd tłumaczenia.
  Pewnie miało być, że zamordowano 45 osób i w centrum Europy nikt o tym nie wiedział.

 4. Aaron Schwartzkopf 02.02.2016 12:57

  Właśnie obejrzałem ten film i jestem w szoku. Już sobie wyobrażam te wiadra pomyj, jakie zostaną wylane na autorów.
  rumcajs,
  szukaj na YT “Les Masques De La Revolution ” – na razie jest tylko wersja oryginalna.

 5. MusX 02.02.2016 14:54

  goraca prosba, jakby gdzies sie pojawila wersja z napisami albo lektorem to podlinkujcie. “Maski rewolucji” na 1 stronie wyszukiwarki zwraca mi wolne-media, wiec warto stad nakierowac ludzi do zrodla aby sami ocenili dokument.

 6. Aaron Schwartzkopf 02.02.2016 15:03

  Wersja oryginalna na YT: http://www.youtube.com/watch?v=KxS-1BQk8gQ .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.