Zburzyli pomnik Kolumba i utopili w jeziorze

Opublikowano: 11.06.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 446

Protestujący w Richmond w stanie Wirginia zburzyli pomnik Krzysztofa Kolumba i wrzucili go do jeziora, donosi lokalna stacja telewizyjna WRIC.

Jak informują media, we wtorek wieczorem w Bird Park zgromadziło się około tysiąca protestujących. Początkowo protest przebiegał spokojnie. Według naocznych świadków około godziny 20.30 czasu lokalnego (2.30 czasu polskiego w środę) protestujący za pomocą trzech lin obalili pomnik z cokołu, po czym zaciągnęli go do znajdującego się w parku jeziora i wrzucili go do wody. Według jednego z protestujących akcja nie była zaplanowana.

W poniedziałek sędzia w Richmond w stanie Wirginia wydał orzeczenie zabraniające kierownictwu stanu zniesienia pomnika głównodowodzącego niewolniczych stanów w czasie wojny secesyjnej w USA generała Roberta Lee w ciągu 10 dni.

Wcześniej informowano, że gubernator Wirginii Ralph Northam powiedział na konferencji prasowej, że zlecił usunięcie słynnego posągu generała Roberta Lee. Decyzja została podjęta na tle trwających protestów i zamieszek po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda w Minneapolis z rąk białego policjanta.

Od końca maja w wielu dużych miastach USA trwają protesty i zamieszki w związku ze śmiercią Afroamerykanina George’a Floyda podczas zatrzymania przez policję. Jeden z policjantów, który przez kilka minut klęczał na szyi Floyda, został oskarżony o morderstwo, a trzech pozostałych – o pomoc w zabójstwie.

Na podstawie: WRIC.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.