Zburzono pomnik ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej

Opublikowano: 07.05.2023 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2814

W Głubczycach na Opolszczyźnie został rozwalony przez hunwejbinów spóźnionego antykomunizmu pomnik poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej. Wzniesiony został on już w 1945 roku i upamiętniał 676 żołnierzy Armii Czerwonej 1 Frontu Ukraińskiego, którzy polegli w walkach o miasto Leobschütz z hitlerowskimi Niemcami.

https://www.youtube.com/watch?v=jYEqmPy7kN8

Pomnik nie tylko został zlikwidowany, ale uczyniono to po raz kolejny w formie jakiegoś tandetnego jarmarcznego przedstawienia. Pokaz ten był firmowany przez szkodliwy i kosztowny Instytut Pamięci Narodowej. Emitowała to telewizja. Dla mnie najbardziej kuriozalnym był moment, gdy „styropianowy kombatant” i „telewizyjny celebryta” „rytualnie” rozbijał kilofem fragment pomnika. Budzi to najgorsze skojarzenia z historii jak i współczesności.

W ciągu ostatniego roku zburzono w Polsce 28 pomników, które upamiętniały radzieckich żołnierzy. Trudno zrozumieć tę dintojrę soldaruchów, nawet jeśli miałaby ona manifestować niechęć rządzących do aktualnych działań Federacji Rosyjskiej. I to z trzech zasadniczych powodów. Po pierwsze, pomniki upamiętniają żołnierzy radzieckich, a nie tylko rosyjskich – a więc również np. Ukraińców walczących z Niemcami. Po drugie, w Armii Czerwonej służyło w różnych okresach ok. 220 000 Polaków. W 1943 roku ok. 25 000 Polaków z Armii Czerwonej zasiliło szeregi I Armii Wojska Polskiego. Sam takich ludzi poznałem, np. żołnierza Korpusu Ochrony Pogranicza Antoniego Jodkiewicza. Nosił on obok polskich odznaczeń Order Czerwonego Sztandaru czy Ojczyźnianej Wojny. Po trzecie, zupełnym szaleństwem jest już usuwanie pomników, tych żołnierzy co walczyli z III Rzeszą na terenach ziem odzyskanych i zdobytych dla Polski. To pewien rodzaj depolonizacji.

Problem nie tylko dotyczy pomników upamiętniających żołnierzy radzieckich. Zlikwidowano w ostatnich latach pomniki poświęcone żołnierzom Wojska Polskiego (WP), Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) i Milicji Obywatelskiej (MO), którzy walczyli z UPA. Znam przypadki, że burzono pomniki, na których upamiętnieni byli również żołnierze Armii Krajowej i widniał napis „Monte Cassino”.

Takie działania mają znaczenie i konsekwencje w polityce międzynarodowej. Strona polska musi sobie zdawać z tego sprawę. Za jakiś czas, co możemy przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem, zacznie się rozbiórka polskich pomników Rosji. I mam nadzieję, że na tym upamiętniającym wypadek lotniczy w Smoleńsku się skończy. Ale może być znacznie gorzej. Będzie to dla nas Polaków bardzo bolesne.

Autorstwo: Łukasz Marcin Jastrzębski
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. replikant3d 07.05.2023 10:00

  Bo to element pchania nas w konflikt z Rosją. Globaliści sobie tego życzą, to nasze ,,klakierki,, gorliwie to robią…

 2. Dandi1981 08.05.2023 09:47

  Walka 2 tyrananow hitler kontra stalin, gdzie Hitler mial w dokrynie likwidacje kazdej rasy ktora by nie miala blad wlosow oraz niebieskich oczu na koncu by mordowal wlasnych niemcow. Wiec wszystkie inne rasy zostaly by wytepione.
  Ale stalin prowadzil armie ktora moja babka ktora przezyla obie wojny powiedziala to nie armia to byla dzicz karabiny na sznurkach, wojsko rosyjskie dopuszczalo sie przestepst gwaltow ze Sam stalin musial interweniowac zeby przywrocic porzadek w berlinie. Co do ziem zdobytych stalin przesunal polske na zachod ale kosztem jej ziem wschodnich, poludniowych i polnocnych.
  Nalezy tu wspomniec o katyniu , o deportacjach na sybir polakow , o zlocie panstwa polskiego przedwohenego. O apart aparacie gdzie samsiad donosil na samsiada , gdzie za byle co wiezienie o zapasci gospodarczej pod wplywem zssr. O pakcie ribentrow molotow ktory zakladal rozszarpanie polski w 1939 miedzy niemcy i Rosje, gdzie rosja zatakowala 17 wrzesnia i usprawiedliwiala sie ochrona ziem polskich naprawde Bala sie odpowiedzi zachodu. Tak jak stalin oferowal hitlerowi za pokoj panstwa przylegle do rosjii ale ten liczyl na calosc.
  Wiec resumujac bylo 2 tyranow , mieli swoje obozy zaglady gulagi, ludzie szli na smierc oraz siedziec za darmo.
  Temu totalitaryzm jest najgorszy pozniej dochodzi do obsurdow ze za zakurzony portret Kima ida siedziec do 5 pokolen , a to niby ludzie go wybrali i to on ma sluzyc im jest ich pacholkiem nie odwrotnie.
  Temu totalitaryzm , komunizm jest najgorszy bo wladza tempi wlasnych obywateli i jest ciezka do usuniecia bo uczciwosc w wyborach w takich systemach nie istnieje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.