Zbrodnie przeciwko ludzkości w Homs

Opublikowano: 12.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 480

SYRIA. Organizacja ochrony praw człowieka Human Rights Watch wydała raport, w którym stwierdza, że syryjski reżim dopuścił się zbrodni przeciwko ludzkości. Raport odnosi się do zeznań 110 ofiar i świadków wydarzeń w mieście Homs, w którym dochodziło do protestów i wystąpień ludności przeciwko władzy. HRW ocenia, że od kwietnia do listopada zginęło tam prawie 700 osób. Kilkaset osób wciąż uznanych jest za zaginione.

Pokojowe manifestacje rozbijane były z użyciem broni ciężkiej, a władze w mieście zawieszały komunikację i budowały barykady, uniemożliwiając mieszkańcom nie tylko przemieszczanie się, ale także dystrybucję żywności i lekarstw. Siły bezpieczeństwa dopuszczały się samowolnych zatrzymań i systematycznych tortur. HRW określiła te działania jako “nieproporcjonalną reakcję siłową”.

Publikacja raportu zbiegła się z rozpoczęciem przez Ligę Arabską dwudniowego posiedzenia w sprawie Syrii. HRW zaapelowała, by Liga zawiesiła członkostwo Syrii oraz zażądała na forum ONZ nałożenia embarga na broń, sankcji dla członków reżimu oraz by zaskarżyła Syrię do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Według ONZ, od rozpoczęcia w marcu protestów przeciwko prezydentowi Baszara al-Assad w Syrii zginęło ok. 3,5 tys. osób.

Z raportem Human Rights Watch zapoznać się można TUTAJ.

Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.