Zbrodnie KRLD przeciwko ludzkości

Opublikowano: 18.02.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 161

By zakończyć przerażającą sytuację praw człowieka w Korei Północnej, Rada Bezpieczeństwa ONZ musi zwiększyć nacisk na władze kraju, podkreśla Amnesty International po publikacji obciążającego raportu ONZ.

“Kompleksowy raport Komisji obnaża makabryczne realia życia w Korei Północnej. Ciężar i charakter naruszeń praw człowieka w tym kraju wykracza poza jakąkolwiek skalę” – powiedziała Roseann Rife, Dyrektorka Badań nad Wschodnią Azją w Amnesty International.

Komisja Śledcza ONZ ds. praw człowieka w Korei Północnej, która miała za zadanie zbadanie poważnych, systemowych i powszechnych przypadków naruszeń praw człowieka w tym kraju, opublikowała swój raport. Raport ujawnia, że Korea Północna dopuściła się zbrodni przeciwko ludzkości – wysyłając skazanych do obozów dla więźniów politycznych. torturując i przeprowadzając egzekucje nierzadko bez procesu.

“Rada Bezpieczeństwa ONZ i Rada Praw Człowieka powinny wykorzystać tę okazję i użyć wszelkich środków i wpływów, by zapewnić, że władze Korei Północnej zareagują na doniesienia Komisji. Mieszkańcy Korei Północnej zasługują przynajmniej na tyle” – powiedziała Rife.

Komisja ONZ przedstawiła dwie opcje, by zapewnić, że osoby odpowiedzialne za zbrodnie przeciwko ludzkości zostaną ukarane – skierowanie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sprawy przed Międzynarodowy Trybunał Karny lub ustanowienie trybunału ad hoc dla tej sprawy.

“Społeczność międzynarodowa nie może sobie pozwolić na bezczynność, kiedy popełniane są tak poważne przestępstwa. Ustalenia Komisji potwierdzają potrzebę podniesienia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, obok zagadnień bezpieczeństwa i pokoju, kwestii praw człowieka w Korei Północnej” – podkreśla Rife.

Komisja wezwała Koreę Północną do publicznego uznania faktu, że w kraju łamane są prawa człowieka oraz istnieje rozległa sieć obozów politycznych. Wśród pozostałych rekomendacji 372-stronicowego raportu znalazło się wezwanie Chin i innych rządów do powstrzymania repatriacji osób z Korei Północnej.

W grudniu 2013 roku Amnesty International opublikowała zdjęcia satelitarne ukazujące ciągły rozwój dwóch największych obozów politycznych w Korei Północnej. Dowody zostały dostarczone Komisji Śledczej ONZ.

Setki tysięcy ludzi – w tym dzieci – są przetrzymywane w obozach politycznych i innych ośrodkach detencji w Korei Północnej. Wielu z nich nie popełniło żadnego przestępstwa, ale są krewnymi osób oskarżonych o poważne przestępstwa polityczne. Zostali ukarani na podstawie zasady zbiorowej odpowiedzialności, “winni za pokrewieństwo”.

Od lat 1990. prawie milion mieszkańców Korei Północnej zmarło z głodu. Głód i kryzysy żywnościowe w dużej mierze pozostają w ukryciu z powodu kontrolowania przez władze przepływu informacji, restrykcji dotyczących przemieszczania się obywateli Korei Północnej i pracowników organizacji humanitarnych, a także zakrojonego na szeroką skalę tłumienia wolności słowa i zrzeszania się.

Źródło: Amnesty International

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

nie ma ropy ?
nie ma surowców ?
no to nie ma demokracji i McDonalda ….

cetes
Użytkownik

Ale jest bomba A.

Malgorzata Swiatek
Użytkownik
Malgorzata Swiatek

a ja mam w te wszystkie brednie wierzyć, prędzej wierzę w USA i ich obozy pracy (więzienia), nie tylko dla dorosłych…

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Te sensacje mają dokładnie taką samą wartosć, jak niegdysiejsze doniesienia o rozstrzelaniu tancerki, kochanki północnokoreańskiego przewódcy. Wiadomość ta po kilku tygodniach okazała się wymysłem pewnego południowokoreańskiego kolorowego szmatławca, tyle że o tym już mainshitowe media nie poinformowały i za dezinformację nie przeprosiły. Podobnie rzecz ma się z wiadomościami o panującym tam głodzie, przypadkach kanibalizmu itp. Jest masa niezależnych, wiarygodnych relacji, które całkowicie tym sensacjom zaprzeczają. Mówią natomiast o bezprecedensowym wykorzystaniu każdego skrawka nadającej się pod uprawę ziemi, której w Korei Płn. nie jest za wiele. Potwierdzają to zresztą zdjęcia satelitarne. Ale o tym w mediach oczywiście cicho sza.
Jedno kłamstwo “w te czy wewte” – co to zmieni. Pożeracze mediów łykną wszystko.

tosshi
Użytkownik
tosshi

Zgadzam się z moim przedmówcą. Wystarczy włączyć google maps i obejrzeć jak wygląda Korea Północna, wszędzie są wielkie, wręcz w niektórych miejscach ogromne pola. Jednak jak się pójdzie na północ to tych pół jest coraz mniej, bo tam są tereny górzyste, ale i tak starają się powoli je zagospodarowywać. Co do klęski głodu w której zginęło tyle ludzi, media pomijają jeden bardzo ważny fakt, klęska głodu wynikła z bodajże (wiem, że był jakiś kataklizm naturalny) suszy w tym kraju oraz nałożenia sankcji gospodarczych przez wszystkie zachodnie kraje. Pomyślcie sobie co by się działo w Polsce gdyby w całym kraju zapanowała susza a wszystkie kraje nałożyłyby na nas sankcje, też byłby głód i zginęłoby kilka milionów ludzi. Fakt, że Korea Północna jest biednym krajem i nie żyje się tam najlepiej, ale jest to winna głównie państw zachodnich które cały czas mają nałożone sankcje. Zwrócicie uwagę, że sankcje uderzają głównie w zwykłych ludzi, którzy nie mogą kupić produktów z innych krajów, natomiast ludzie powiązani z władzą mogą pojechać do kraju sąsiedniego który utrzymuje kontakty dyplomatyczne i ekonomiczne np. Z Korei Północnej mogą pojechać do Chiny gdzie kupią wszystko, albo ostatni news o nałożeniu sankcji na Ukrainę, ludzie powiązani z władzą pojadą do Rosji. Przecież w Korei Północnej jest telefonia komórkowa (ostatnio był nawet news, że produkują własne smartfony) oraz internet ale niestety dostęp mają tylko ludzie powiązani z władzą. Dlaczego? Dlatego, że oni mogą pojechać do Chin i kupić wszystko, natomiast zwykli ludzie nie mogą a produkty nie są dostępne. Co do zabójstw, łamaniu praw człowieka to ja nastawiam się do takich newsów sceptycznie, zobaczcie jak amerykanie łamią prawa człowieka (budowa tajnych więzień i wogóle, informacje które wyjawił Snowden, ale Amerykanom można takie rzeczy robić). Fakt jest jeden, że nowy przywódca w Korei Północnej chce ten kraj rozwinąć i otworzyć się na świat, ale tego nie zbuduje się z dnia na dzień. Zwrócicie uwagę, że na północy Korei powstaje wielka strefa ekonomiczna w której nawet Polacy mogą zakładać fabryki.

retor
Użytkownik
retor

Obłudna polityczna propaganda – przez takie ekonomiczne sankcje, dyktowane politycznie, służalcza ONZ, ale także UE, a przede wszystkim NATO, odpowiada za śmierć głodową i cierpienia tysięcy, jeśli nie milionów ludzi i dzieci na całym świecie (np sankcje na Irak przed napaścią USA – próbowano głodem ludności zmusić Saddama do przyjęcia narzuconych warunków – “żywność za ropę”).
Za katastrofalne skutki humanitarne konfliktów, rewolucji i zamachów stanu i wojen domowych, nikczemnie wspieranych, wywołanych, spowodowanych przez NATO, obarczają odpowiedzialnością oczywiście obalane rządy, a nie siebie, przykład – Libia i Syria. Szczyt hipokryzji.

Uczynili z idei humanizmu i praw człowieka narzędzie zbrodniczej, wybiórczej gry politycznej i ekonomicznej – niektóre “dogodne” reżimy, czy państwa rażąco łamiące prawa człowieka, dokonujące aktów ludobójstwa, nie tylko nie są przez nich potępiane (z Izraelem na czele), ale wręcz wspierane i o sankcjach żadnej mowy nie ma. Oczywiście same USA wraz z głównymi europejskimi neokolonizatorami – WB, Francją i Niemcami mają już grubą listę takich ekonomicznych i militarnych zbrodni przeciwko ludzkości na swoim koncie, szczególnie w ostatnim 25-leciu.

Zobaczycie jak będą zacierać łapy z zadowolenia, gdy uda im się doprowadzić przez brudne mieszanie się i sankcje do kolejnej katastrofy ekonomicznej i humanitarnej, a nawet głodu na Ukrainie, trąbiąc równocześnie w mediach o walce o “wolność” z reżimem, łamaniu praw człowieka, zbrodniach (im więcej będzie ofiar tym lepiej dla propagandy). Skąd to znamy?

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

baltazarze,
nikt tu nie twierdzi, że Korea Płn. to raj na ziemi. To kolejna tak uparcie stosowana przez Ciebie nadinterpretacja.
Media g(ł)ównego nurtu z CNNem na czele pokazały już niejednokrotnie co potrafią, więc wszelkie tego typu sensacje należy traktować z rezerwą. I tyle tylko miało to znaczyć.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Widzę, że się wzajemnie nie przekonamy. Pozostań więc przy swojej wierze w “świat wg CNN”. Pozdrawiam:)

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

baltazarze,
skoro AI jest dla Ciebie autorytetem, to rzeczywiście nie ma o czym:)

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

baltazarze!!
znowu to samo?! Gdzie i kiedy ja jednym chociaż słowem wychwalałem któregokolwiek z nich!!?? Nie przypisuj mi opinii i poglądów, których nigdy i nigdzie nie wyrażałem!! To taniutki i niezbyt uczciwy chwyt.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Niech ta pie…ona komisja zajmie się Syrią.

matimozg
Użytkownik
matimozg

To jak w końcu z tą Koreą?
Czytałem kiedyś książkę pt. “Światu nie mamy czego zazdrościć” – polecam.
Kilku bohaterów – uciekinierów z Korei Pn. opowiadało o sytuacji w tym państwie. Opisywały wielki głód w latach 90-tych, nabożne traktowanie przywódcy, sąsiadów donoszących na siebie, doszczętnie wyprane mózgi ludności. Odcięci od świata nie mieli pojęcia co dzieje się gdzie indziej, byli przekonani, że w innych krajach nie jest lepiej. Za całe zło świata obwiniali Amerykę.