Poderżnęły uczennicy gardło z powodu snu o bluźnierstwie

Opublikowano: 03.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2120

W Pakistanie 21-letnia uczennica została zamordowana przez nauczycielkę i dwie koleżanki ze szkoły.

Nauczycielka w szkole religijnej dla dziewcząt została zabita przez swoją koleżankę i dwie uczennice, które oskarżyły ją o bluźnierstwo – poinformowała pakistańska policja. Sprawczynie oraz dwóch uczniów i nauczyciel zaczaili się na Safoorę Bibi przy głównej bramie szkoły, i zaatakowali ją nożem i kijem. 21-letnia ofiara nie miała żadnych szans na przeżycie, ponieważ „poderżnięto jej gardło” – powiedział funkcjonariusz policji Saghir Ahmed.

Morderstwa dokonała inna nauczycielka, która razem z dwiema siostrzenicami uczącymi się w szkole Jamia Islamia Falahul Binaat zaplanowała zbrodnię. Dziewczynki biorące udział w morderstwie zeznały, że ich krewna śniła o tym, iż Bibi „dopuściła się bluźnierstwa” przeciwko prorokowi Mahometowi. Policja obecnie ustala, czy główna podejrzana Umra Aman nie miała z ofiarą osobistych porachunków. Kobiety przyznały się do morderstwa.

Zahid Qureshi, wujek ofiary, powiedział, że między Bibi a sprawczyniami „nie było wrogości”. „Uczęszczały na lekcje i czasami wracały razem ze szkoły” – powiedział. „Popełniono okrutny czyn i żądamy sprawiedliwości od władz”. Maulana Shafiullah, dyrektor, powiedziała, że ​​Bibi uczyła w szkole od dwóch lat.

Oskarżenie o bluźnierstwo rozpala emocje w pakistańskim społeczeństwie. Nawet najmniejsza sugestia, że ktoś dopuścił się obrazy islamu, może prowadzić do gwałtownych rozruchów oraz samosądów.

Ostatni incydent miał miejsce w miejscowości Dera Ismail Khan w ultrakonserwatywnej północno-zachodniej prowincji Chajber Pasztunchwa, graniczącej z Afganistanem. Pakistańskie prawo o bluźnierstwie jest często wykorzystywane jako narzędzie osobistej zemsty.

Szkoły koraniczne w Pakistanie dla wielu mieszkańców tego kraju są jednymi miejscami, które dają młodym ludziom niezbędne do przeżycia wsparcie socjalne. Krytycy tych instytucji twierdzą, że uczniowie poddawani są w nich praniu mózgu przez bardzo konserwatywnych duchownych. W programie tych szkół najważniejsza pozostaje edukacji religijna, która odbywa się często kosztem nauczania matematyki czy innych przedmiotów.

Bibi jest jedną z wielu ofiar przepisów zakazujących bluźnierstwa. Według wyliczeń Centrum Badań i Studiów nad Bezpieczeństwem ponad 90 osób zostało zabitych w związku z oskarżeniami o obrazę islamu.

W raporcie wydanym w styczniu organizacja ta poinformowała, że ​​od czasu uzyskania przez Pakistan niepodległości w 1947 r. ponad 1400 osób zostało oskarżonych lub pomówionych o bluźnierstwo. Statystyki te obejmują oficjalne procesy oraz samosądy. W ostatnich dziesięciu latach doszło do 1200 podobnych przypadków.

Autorstwo: Piotr S. Ślusarczyk
Na podstawie: Gandhara.rferl.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.