Zbójecki żywot szlachcianki

Opublikowano: 30.11.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 349

Mylą się ci, którzy uważają, że dawniej na ziemiach polskich zbójowanie było wyłącznie męskim zajęciem. W czasach XV-wiecznych niepokojów nie tylko mężczyźni prowadzili ten przestępczy proceder – napadając i okradając kupców na wędrownych szlakach. Na łatwy zarobek liczyła również pewna szlachcianka. Katarzyna Skrzyńska wzbudzała trwogę wśród ludzi, którzy przemierzali drogi pogranicza Królestwa Polskiego. Pomagał jej mąż oraz grupa pozbawionych jakichkolwiek skrupułów najemnych zbirów. Nikt nie chciał stanąć na ich drodze…

Autorstwo: Łukasz Włodarski
Lektor: Hubert Pawlak
Źródło: YouTube.com

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.