Zbliżamy się do 2 mln ton zaimportowanego węgla

Opublikowano: 01.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2252

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda przedstawił we wtorek informacje o systemie dystrybucji przez gminy surowca importowanego przez spółki Skarbu Państwa.

Jak podkreślił, działa on sprawnie. W umowach zapisano jeszcze dystrybucję około miliona ton węgla. Zaznaczył również, że nie ma obecnie żadnych zakłóceń, a węgiel mogą stale odbierać samorządy.

„Zbliżamy się do 2 mln dostarczonego węgla, ale to nie wszystko. Przed wejściem systemu dostarczyliśmy do gospodarstw domowych ok. 3 mln ton z wydobycia. W umowach pozostało do dostarczenia ok. 1 mln ton. Zobaczymy, czy to będzie wynosiło tyle, czy te umowy będą korygowane. Jeśli chodzi o system dystrybucji, to nie mamy żadnych zakłóceń. Węgiel można odbierać praktycznie z dnia na dzień, jeśli jest taka potrzeba i samorządy go odbierają” – powiedział wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.

W ocenie wiceministra dane te potwierdzają, że spółki Skarbu Państwa dostarczyły Polakom w tym sezonie grzewczym około 90 proc. węgla, na który było zapotrzebowanie.

Karol Rabenda zapowiedział, że w środę podczas Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu zostaną zaproponowane rozwiązania dotyczące wykorzystania surowca, który pozostał jeszcze gminom.

Wiceszef MAP-u przekazał, że do końca czerwca zostanie również wydłużona tzw. sprzedaż końcowa dla osób uprawnionych. Gminy dadzą w ten sposób mieszkańcom możliwość zrobienia zapasów na kolejny sezon grzewczy.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.