Zbiorowy pozew kibiców za mecz Polska – Anglia

Warszawskie Centrum Doradztwa Prawnego poinformowało, że kibice z całej Polski czują się poszkodowani decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) o przesunięciu spotkania Polski i Anglii z wtorku na środę z powodu deszczu, napisał portal Sport.pl.

„Cześć z nich nie obejrzała spotkania, cześć musiała zostać w Warszawie na kolejną dobę i poniosła związane z tym koszty. Uważają, że należy im się rekompensata za poniesione straty. Nie tylko zwrot pieniędzy za ewentualnie niewykorzystany bilet, ale również koszty podróży do Warszawy – bywa, że lotniczej – koszty dodatkowej dobry hotelowej w Stolicy. Dochodzi też odszkodowanie za utraconą satysfakcję z powodu nieodbycia się imprezy” – oświadczył prezes Centrum.

Przypominamy, że mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2014 między reprezentacjami Polski i Anglii został odwołany z powodu deszczu. Obserwatorzy FIFA oraz PZPN postanowili rozpocząć mecz pod otwartym niebem, ale nie uwzględnili warunków atmosferycznych.

Źródło: PL Delfi