Zbiórka na skargę na cenzurę ABW do WSA

Opublikowano: 31.05.2022 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2682

Rozpoczęły się działania prawne przeciwko Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zablokowała go u krajowych dostawców internetu.

Wysłałem wczoraj skargę na cenzurę prewencyjną ABW skierowaną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w wymaganych dwóch egzemplarzach, z kompletem załączników i podpisami. Opłata skarbowa wyniosła 200 zł, a koszty priorytetowego listu poleconego Pocztą Polską z potwierdzeniem odbioru 11,70 zł. Razem koszty skargi wyniosły 211,70 zł.

Z tego powodu uruchomiłem osobną zbiórkę. Jeśli popierasz naszą walkę o odblokowanie portalu na drodze sądowej – proszę o dotacje. Staram się minimalizować koszty, ale na pewno będą kolejne, ponieważ walka dopiero się rozpoczęła, dlatego możliwa nadwyżka (jeśli będzie) trafi do do otwartej kwotowo zbiórki na koszty sądowo-procesowe (np. na wynajęcia adwokata).

Przy okazji dziękuję Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka za pomoc w sporządzeniu wzoru skargi. Mimo, że jej członkowie nie podzielają poglądów wielu autorów na naszym portalu – nie olali nas. Dla porównania – olała nas Amnesty International, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Reporterzy bez Granic i wiele innych organizacji krajowych i zagranicznych rzekomo stojących na straży praw człowieka i wolności słowa.

Podsumowując – czekamy aktualnie na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. wniesionej skargi. Równolegle podjąłem też inne działanie przeciwko ABW, o którym na razie nie będę informował, aby były dla ABW niespodzianką.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

22

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. replikant3d 31.05.2022 17:38

  Maurycy. Cała sądowa ,,sitwa,, jest na usługach PISu. ABW jest ,,nietykalne,, Można spróbować ale podejrzewam że i tak ,,oleją,, sprawę. A kłopotów to oni mogą narobić..Nie zauważyłeś że nawet wyroki trybunałów międzynarodowych mają głęboko w ,,czterech literach,,? Oni już idą na całość. To się dopiero ,,rozkręca,,…Trzymam kciuki by coś z tego wyszło ale realia są takie a nie inne. jak Piskorskiego przetrzymywali to nawet Trybunał w Strasburgu był ,,bezradny,, To ,,BANDYCI,, w ,,białych kołnierzykach,,Mimo wszystko próbuj….może coś sę zmieni…

 2. agama 31.05.2022 18:03

  Nie dziwne, że w tym kraju tyle patologii, skoro organizacje reklamujące się jako walczące o prawa człowieka mają wyrąbane, dopóki nie mogą zaistnieć medialnie. Wstyd. Do takiej sprawy przydałby się jakiś Saul Goodman!

 3. Admin WM 01.06.2022 07:43

  Na listę zablokowanych stron należy dodać fundacjawolynpamietamy.pl – zablokowana w NASK, więc nikt nie wejdzie.

 4. Stanlley 15.06.2022 13:20

  Faktycznie nie da się wejść na fundacjawolynpamietamy.pl , a mam przestawiony DNS :/

  Niedawno czytałem o tym jak jest zoorganizowana praca ludzi od propagandy urakińskiej – mają swój kanał na telegramie, są na bierząco podsuwane tematy którymi mają się zajmować, konkretne miejsca w sieci gdzie należy wyrażać opinie. Nawet każdy z nich ma pewien zasób fałszywych kont odpowiednio uwiarygodnionych…

  A jak by skopiować ten sposób działania? Mozna by też utoworzyć konto WM na tiktoku – póki co w miarę nie ma tam cenzury. Gdyby był zaautomatyzowany sposób przekształcania artykułów w dźwięk – jakiś sensowny czytacz to można by filmy publikować… może nawet dało by się to jakoś zautomatyzować…

 5. Admin WM 15.06.2022 14:41

  Pomysł dobry, ale nie znam takich automatycznych narzędzi. Szukałem już kiedyś automatycznego lektora, ale ten który jest darmowy i bez limitów brzmi tragicznie, a te brzmiące dobrze, są tylko do testów.

 6. rici 15.06.2022 15:22

  Ja nie mam zadnych problemow z wejsciem na fundacjawolynpamietamy.org, ani na zadne inne zablokowane.
  Czyli wynika z tego ze te wszystkie strony blokowane sa tylko w Polsce.

 7. Admin WM 15.06.2022 19:09

  Zablokowali fundacjawolynpamietamy.pl a podobny adres fundacjawolynpamietamy.org może być ich nowym adresem. Podobnie zrobił portal neon24.pl, który kupił domenę neon24.info i kilka innych.

  Domeny z końcówką .pl są blokowane w NASK, a z innymi kocówkami są blokowane na serwerach DNS dostawców internetu w Polsce. Dlatego za granicą można te strony odwiedzać, a w Polsce po zmienia DNS-ów. Dostałem sygnał, że w Czechach ktoś miał problem z wejściem na nasz portal.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.