Zbadają skuteczność londyńskiej polityki wobec marihuany

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 921

Burmistrz Londynu powołuje komisję, która zajmie się zbadaniem skuteczność brytyjskich przepisów antynarkotykowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów regulujących marihuanę.

Co oznacza ruch, na który zdecydował się Sadiq Khan? Czy to krok w stronę legalizacji marihuany? Londyńska komisja narkotykowa, której przewodniczy Lord Charlie Falconer QC, były lord kanclerz i sekretarz sprawiedliwości, była jedną z obietnic wyborczych Khana w jego staraniach o reelekcję w zeszłym roku. Panel niezależnych ekspertów w którego skład wejdą specjaliści między innymi w sprawach karnych, zdrowia publicznego, stosunków społecznych zostanie zebrany w celu rozważenia dowodów dotyczących wyników działań różnych polityk narkotykowych.

W chwili obecnej burmistrz Khan przebywa w USA, aby promować inwestycje w Londynie. W ramach wizyty w Stanach Zjednoczonych polityk udał się do Los Angeles, aby zobaczyć w jaki sposób na miasto wpłynęła decyzja o legalizacji marihuany w 2016 roku. Sadiq Khan odwiedził aptekę i zakład uprawy konopi indyjskich, spotkał się z licencjonowanymi sprzedawcami detalicznymi i hodowcami oraz rozmawiał z urzędnikami z Departamentu Policji Los Angeles i władz lokalnych.

Przypomnijmy, Kalifornia zalegalizowała rekreacyjne używanie marihuany w wyniku głosowaniu, w którym 57% wyborców opowiedziało się za takim rozwiązaniem. Komisja londyńska będzie miała na celu ocenę najlepszych metod zapobiegania zażywaniu narkotyków, najskuteczniejszych reakcji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oraz korzyści dla zdrowia publicznego wynikających z różnych polityk stosowanych w tym zakresie. University College London zostało powołane do prowadzenia badań i analiz dotyczących konsekwencji wszelkich potencjalnych zmian w kwestii polityki w tym zakresie.

Burmistrz Khan wierzy, że prace komisji pomogą „zwalczyć przestępczość związaną z narkotykami, chronić zdrowie londyńczyków i zmniejszyć ogromne szkody, jakie nielegalne narkotyki powodują w naszych społecznościach”. “Nielegalny handel narkotykami powoduje ogromne szkody dla naszego społeczeństwa i musimy zrobić więcej, aby poradzić sobie z tą epidemią i pogłębić debatę na temat naszych przepisów dotyczących narkotyków” – dodawał w swoim przemówieniu w LA.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.