Zawód zgodny z odciskami palców

Opublikowano: 02.06.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 440

Według statystyk, prawie 90 procent studentów nie potrafi zdecydować o wyborze zawodu w trakcie studiów. Bez względu na to, jak nieprawdopodobnie by to nie brzmiało, w podjęciu decyzji mogą pomóc badania… odcisków palców!

Rosyjska Sekcja Daktyloskopii i Dermatoglifiki zaproponowała pobieranie odcisków palców uczniów, zaczynając od pierwszej klasy. Specjaliści twierdzą, że badając je, będą mogli pomóc dzieciom dokonać wyboru ich przyszłego zawodu, pokrywającego się maksymalnie z ich umiejętnościami. Do badania odcisków palców zostanie wykorzystana technologia opracowana przez rosyjską firmę „InfoLife”.

Jak wiadomo, odciski palców człowieka są unikatowe i nie zmieniają się w trakcie całego życia. Naukowcy dowiedli, że z ich pomocą można określić cechy charakteru człowieka czy skłonność do określonej choroby. Nauka, zajmująca się badaniem tej zależności nazywa się dermatoglifika. Badania w tym zakresie prowadzi, między innymi, Uniwersytet Medyczny na południu Rosji, w mieście Rostów nad Donem.

Metodę diagnostyczną stosowaną do badań linii papilarnych wykorzystuje się również w technologii firmy „InfoLife”. Została ona opracowana przez programistę Aleksandra Zubariewa. Istotą programu jest uzyskanie informacji na temat charakteru i zdrowia człowieka na podstawie skomplikowanej analizy odcisków palców innych ludzi.

Aleksander Zubariew swoją bazę danych do programu gromadził przez wiele lat. Badał on określoną grupę ludzi, na przykład biegaczy-sprinterów. Jeśli wśród ich odcisków palców pojawiał się wspólny schemat, to badania były przeprowadzane na przypadkowej grupie. Następnie, jeśli związek danego schematu z określoną cechą charakteru lub umiejętnością się potwierdzał, był on wprowadzany do programu.

W pewnym momencie Aleksander odkrył, w jaki sposób zautomatyzować proces analizy odcisków palców. Opracował wtedy specjalny terminal, który składał się ze skanera, obudowy komputera i monitora. Może być instalowany w dowolnym miejscu – centrum handlowym, dworcu kolejowym, i tak dalej. Po wniesieniu opłaty, w przeciągu kilku minut każdy może otrzymać pełną informację o sobie. Na podstawie odcisków palców program powie człowiekowi o jego cechach fizjologicznych, narysuje portret psychologiczny i określi umiejętności do wykonywania danego typu działalności.

Teraz Aleksander Zubariew proponuje wykorzystać jego technologię do określania zawodowej przyszłości uczniów. Naukowcy, zajmujący się dermatoglifiką, uważają to za dobry pomysł. Jednocześnie podkreślają, że na podstawie wyników badań, nie będzie można określić konkretnego zawodu dla danego dziecka. Co najwyżej kierunek, w którym powinny pracować. Krótko mówiąc, chociaż tyle…

Autor: Olga Priamicyna
Źródło: Głos Rosji


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. goldencja 02.06.2014 11:08

    Hahahaha, ciekawe jak wyglądały badania w tej dziedzinie. Jedni wróżą z fusów, inni z odcisków palców. Co tu się wyprawia na tej Ziemi?

  2. MichalR 02.06.2014 20:53

    Ja bym sugerował badanie kilku rodzajów inteligencji dziecka i sugerowanie mu obrania drogi edukacyjnej kończącej się w pewnym spektrum zawodów.

    Każdy zawód wymaga pewnych predyspozycji i każdą z nich łatwo jest przebadać w celu ukierunkowania dziecka. Niesie to jednak za sobą potężne zagrożenie – rozwarstwienie. Naukowcy i inni pracownicy umysłowi pewnej dziedziny najprawdopodobniej myśleliby w zbliżony sposób co byłoby fatalne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.