Zawieszony profesor otrzymał ochronę policyjną

Opublikowano: 22.06.2020 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 836

Zawieszony profesor UCLA objęty ochroną policyjną twierdzi, że został “rzucony na pożarcie gniewnego motłochu” po tym, jak odmówił łagodnego oceniania czarnych studentów po śmierci George’a Floyda – czytamy w „Daily Mail”.

Gordon Klein powiedział, że postępował zgodnie z dyrektywą uniwersytetu. Został zawieszony po tym, jak studenci oskarżyli go o rasizm. Klein twierdzi, został zawieszony aby „uspokoić gniewny tłum”. Petycja wzywająca do jego zwolnienia liczy ponad 20 000 podpisów, ale druga wzywająca do przywrócenia w prawach wykładowcy ma już ponad 40 000 nazwisk. Profesor jest obecnie pod ochroną policji w związku z groźbami, jakie otrzymywał.

Gordon Klein, który jest profesorem księgowości w Anderson School of Management na uniwersytecie odrzucił wniosek o złagodzenie wymogów egzaminacyjnych dla czarnych co naraziło go na zarzuty o rasizm i brak współczucia. „Dostałem dyrektywę, podobnie jak moi koledzy, że powinniśmy kontynuować tradycyjną politykę uniwersytetu i egzaminować zgodnie z planem, usprawiedliwiając jedynie takie sytuacje losowe, jak wypadek samochodowy, czy śmierć w rodzinie – tłumaczy. „Postępowałem, zgodnie ze wskazówkami przełożonych, i szkoła o tym wie. Zawsze byłem szczerym zwolennikiem równego traktowania wszystkich studentów”.

2 czerwca po tym, jak studenci, którzy określili siebie mianem „nie-czarnych sojuszników” czarnych, poprosili o łagodne potraktowanie na egzaminie z powodu „traumy”, jakiej doświadczyli wspierając czarnych kolegów z klasy w obliczu tragedii, jaka rozegrała się w Minnesocie.

Klein odrzucił wniosek o złagodzenie wymogów, komentując, że nie stosuje kryteriów rasowych przy ocenianiu, powołał się na Martina Luthera Kinga, którego bardzo ceni. Klein zapewnił, że zamierza energicznie się bronić i zwrócił się o pomoc do organizacji non-profit Foundation for Individual Rights in Education, która oskarżyła UCLA o naruszenie wolności słowa. „Chciałbym przywrócić moją reputację i zaangażuję w to wszystkie legalne środki z naszego systemu prawnego” – powiedział, dodając: „To jest szczytem absurdu sugerowanie, że jest rasistą”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o