Zawieszono wydawanie “Charlie Hebdo”

Opublikowano: 03.02.2015 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Redakcja francuskiego magazynu satyrycznego “Charlie Hebdo”, która na początku stycznia była celem krwawego ataku terrorystycznego, poinformowała w niedzielę wieczorem, że na kilka najbliższych tygodni zawiesza wydawanie pisma.

“Nasi pracownicy są wyczerpani” – uzasadniono przerwę w ukazywaniu się tygodnika.

W zamachu na redakcję “Charlie Hebdo” w Paryżu bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 7 stycznia 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Zamachowcy, którzy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych, zginęli dwa dni później w policyjnej obławie.

Pierwsze wydanie pisma po zamachu, przygotowane gościnnie w redakcji gazety “Liberation”, ukazało się w nakładzie 7 mln egzemplarzy. Przed atakiem nakład “Charlie Hebdo” wynosił ok. 60 tysięcy egzemplarzy.

Kolejny numer czasopisma ma ukazać się 25 lutego.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jaro
Użytkownik
jaro

Sprzedali ponad 110 RAZY więcej swojego szmatławca niż normalnie. Tyle kosztuje krew 12 osób. Teraz można rozpuścić skład redaktorski na wakacje i wydać trochę tego zarobionego szmalu…

kozik
Użytkownik
kozik

Czyżby nawet się już nie kryli?
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschildowie-zarobili-10-mln-euro-na-zakupie-charlie-hebdo-2015-02

10mln euro, to nie jest dużo… Za mało, jak na utratę “dobrego” imienia Rothschildów, ale może to był balon próbny-jak na Cyprze? Jeśli pospólstwo to łyknie, to można będzie już bezkarnie dokręcić śrubę!

Tu też sprawa jest lekko dziwna:
http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/boeing_777.pdf

Zastanawia mnie, czy chodzi o zysk Rotshschildów, czy – jak mówił gen. Pietrov – chodzi o przeniesienie władzy w ręce scjentologów, bo w oczach społeczeństwa Chazarowie są już dyskredytowani. Qui bono?