Zawieszono pilotażowy program odkupowania broni w Kanadzie

Opublikowano: 15.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1420

Pilotażowy program odkupowania broni palnej przez rząd federalny Kanady od mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda (PEI) jednak nie będzie uruchomiony.

Taka informacja została po raz pierwszy podana w mediach 12 grudnia, a następnie skomentowana przez ministra sprawiedliwości Alberty, Tylera Shandro. Shandro napisał na „Twitterze”, że liberałowie chcieli wypróbować swój pomysł konfiskaty broni na Wyspie Księcia Edwarda, ale się wycofali. „Teraz czas by dali spokój wszystkim posiadaczom broni w Kanadzie”.

Według informacji opublikowanej 29 grudnia 2022 roku na stronie Public Services and Procurement Canada, pilotażowa faza programu odkupowania broni miała zacząć się w grudniu 2022 roku. PEI miała być terenem testowym ze względu na stosunkowo małą liczbę sztuk broni. Wnioski z fazy pilotażowej miały być przydatne podczas wdrażania programu krajowego, planowanego na wiosnę 2023 roku.

Rzecznik prasowy federalnego ministra bezpieczeństwa publicznego przekazał, że program pilotażowy na PEI był jedną z opcji i nie należy jej całkowicie odrzucać. Rzecznik prasowy prowincyjnego departamentu sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego z PEI powiedział natomiast, że rozmowy o programie pilotażowym rozpoczęły się latem, ale jesienią zostały wstrzymane. PEI wciąż czeka na dalsze kroki i szczegółowe informacje od Ottawy.

1 maja 2020 roku rząd federalny rozszerzył listę zakazanej broni o 1500 modeli. Osoby posiadające broń z listy mają kilka opcji, by oddać ją policji, odsprzedać rządowi lub legalnie przeznaczyć na eksport.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.