Zawiadomienie do prokuratury ws. HGW

Opublikowano: 24.05.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 779

Stowarzyszenie Warszawa Społeczna złożyło doniesienie do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o głośną sprawę patrolowania Wisły wspólnie z żołnierzami jednostki GROM.

„Istnieją uzasadnione podejrzenia, że Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, w dniu 21 maja 2014 r. wykorzystała sprzęt wojskowy i żołnierzy RP do przepłynięcia odcinka Wisły i przeprowadzenia wydarzenia medialnego, towarzyszącego przepływowi. Według informacji medialnych w wydarzeniu wzięli udział żołnierze jednostki specjalnej GROM w kominiarkach, dwa wojskowe pontony i helikopter” – piszą autorzy zawiadomienia.

Działacze stowarzyszenia podejrzewają, że prezydent mogła wykorzystać siły zbrojne RP do promocji swojej osoby „tym samym działając na szkodę interesu publicznego”. Również, że swoim pojawienie z jednostkami GROM-u mogła wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia. Także autorzy doniesienia podejrzewają, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wywołała czynności sił zbrojnych RP, wiedząc jednocześnie o tym, że zagrożenie nie istnieje.

Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Warszawa Społeczna powstało w 2012 roku. Do tej pory występowało m.in. w obronie lokatorów, protestowało przeciw reprywatyzacji i przeciw likwidacji stołecznych szkół.

Autor: oa
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. mackadmin 24.05.2014 16:22

    O co wam chodzi? Przecież Hanna ma identyfikator na nosie. Na fotografi widać, że jest na misji agenturalnej nie pierwszy raz… i jako jedyna osoba na tym pontonie ma zwróconą twarz w strone kamery, – Niby przypadek. Znudzona poza ciała, obojętność wyrazu twarzy Hanny potwierdza fakt, że bierze udział w tej akcji dla naszego dobra.

  2. anventa 25.05.2014 01:46

    Grom może działać tylko poza granicami kraju.

  3. mackadmin 25.05.2014 19:30

    teraz to jest terytorium wielkiego brata,.. mozliwosc uzycia obcych narodowo armi gwarancja spolegliwosci tego, co zostalo z narodu. Tak jest to zalegalizowane w Europie i USA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.